КРОПИВНИЦЬКИЙ

Органи юстиції Кіровоградщини перезавантажать

0

На усю вертикаль органів юстиції Кіровоградської області очікує реформа та перезавантаження. Про це на прес-конференції повідомив народний депутат, радник міністра юстиції Дмитро Сторожук, передає «Гречка».

«Це повне перезавантаження. В органах юстиції мають працювати молоді і вмотивовані, тому що станом на сьогодні працюють тисячі працівників, а їхня робота нікого не влаштовує. Якщо завтра не відбудуться зміни, то запропоновані реформи та люди, які готові їх реалізувати, не матимуть своєї політичної сили», - заявив Сторожук.

Таке перезавантаження торкнеться в першу чергу Кіровоградщини. За ідеєю, зараз усі працівники усіх підрозділів обласного управління юстиції мають пройти тестування та співбесіди, аби визначити наскільки вони відповідають займаній посаді. Таке тестування провели у головному територіальному управлінні юстиції Кіровоградської області, однак працівники, у першу чергу керівництво, не склали іспитів. Таким чином зараз головне управління юстиції Кіровоградщини фактично бездієве, хоча і має в.о. начальника Юрія Лимара, якому ще належить пройти відповідну процедуру .

Тестування та співбесіди проводять представники однієї із міжнародних правознавчих організацій на громадських засадах. Саме вони визначають фаховість, компетентність та резонансність перебування тієї чи іншої особи на посадах органів юстиції. За словами Сторожука, ті, хто не пройшов тестів, звільнятимуться з роботи. Перші голови вже впали. Як повідомив Лимар, на Кіровоградщині вже оголошено конкурс на заміщення 47 вакантних посад, у тому числі й керівних. Головні вимоги до претендентів - вища юридична освіта та стаж в галузі права не менше 5 років. Управлінці впевнені, це мінімальні вимоги до тих, хто виявляє бажання працювати в органах юстиції.

Поряд із перезавантаженням, підрозділів управління юстиції торкнеться й оптимізація та зміна оплати праці. Відтепер, говорить Сторожук, зарплата державних реєстраторів та працівників виконавчої служб прямо пропорційно залежатиме від темпів їхньої роботи. Для того розроблена окрема система мотивації: чим більше зробили, тим більга грошова винагорода. Це, впевнені виступаючі, має побороти корупцію, адже грошова винагорода, наприклад, за стягнуту згідно з виконавчим провадженням суму, буде на порядок вищою за хабар.

Державну реєстраційну службу звільнять від черг. Сторожук впевнений, що державні реєстратори мають працювати, а не спілкуватись з безпосередніми користувачами своїх же послуг.

«Люди не повинні бігати по кабінетам», - зауважує нардеп, наголошуючи на тому, що обіг документів повністю буде в електронному вигляді.

Змінять і чисельність працівників органів юстиції. Насамперед Державну виконавчу службу очікує скорочення кількості спеціалістів. Сторожук наголошує, люди не залишаться без роботи, оскільки матимуть можливість працювати у приватних виконавців, які стануть достойними конкурентами на ринку послуг органів юстиції.

Посадовці запевняють, прийом на роботу до управлінь юстиції відбуватиметься виключно за результатами тестів. Усі, хто працює в органах зараз і не пройшов тестування, на роботу не прийматимуться навіть в інших регіонах, однак вони матимуть право на повторний іспит після проходження перекваліфікації. Не братимуть на роботу, запевняє Сторожук, і тих, хто не пройшов люстрацію.

За словами Лимара, до 11 березня приймаються заявки від кандидатів на посади та відбувається оцінка існуючих працівників. Потім будуть оголошені конкурси на заміщення вакансій та почнеться прийом нових фахівців для стажування. Лимар запевняє, що після реформи робота органів юстиції буде ефективнішою, а її результати та недоопрацювання відкритою інформацією для журналістів.

 

Інформація за темами: юстиція, реформа

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus