КРОПИВНИЦЬКИЙ

Кузьменко сподівається на гарний урожай

0

Виконуючий обов`язки заступника голови облдержадміністрації Сергій Кузьменко поспілкувався із кіровоградськими журналістами про хід весняно-польових робіт в області і прокоментував цьогорічні прогнози на врожай, повідомляє облдержадміністрація.

Сергій Кузьменко зауважив, що незважаючи на несприятливі погодні умови для посівів озимини минулої осені і взимку є всі передумови сподіватися на новий врожай зернових близький до минулорічного.

- Ми можемо зібрати врожай не гірший, я би навіть сказав, близький за об’ємами до минулорічного, - зазначив Сергій Кузьменко.

Він повідомив, що 300 тис. га озимих зернових – у задовільному і доброму стані, що дає підстави сподіватися на врожай близький до 700 тис. тонн. Як продовжив далі Сергій Кузьменко – цього буде більше, ніж достатньо, аби забезпечити переробні підприємства Кіровоградщини сировиною, позаяк для внутрішніх потреб області потрібно 150 тис. тонн продовольчого зерна. Окрім цього Кіровоградщина також збереже свій потужний експортний потенціал зернових.

Сергій Кузьменко зауважив, що все ж таки є і втрати у посівах ранніх зернових культур – це 60 тис. га, які довелося пересівати іншими сільськогосподарськими культурами. При цьому він розвіяв можливі скептичні думки, що у першу чергу ці площі пересівалися соняшником.

- Аграрії Кіровоградщини засіяли свої поля згідно до обґрунтованих сівозмін. Ті 60 тис. га посівів, які загинули, пересівалися кукурудзою, соєю, сорго. І нам вдалося не лише припинити збільшення посівів соняшника, а й дещо стабілізувати ситуацію – у цьому році посіви соняшника зменшено на 50 тис. га, - підкреслив Сергій Кузьменко.

Загалом посіви соняшнику скоротилися на 10%, але як зазначив Сергій Кузьменко, це не становитиме проблему для кіровоградських переробних підприємств. Адже сучасні сорти-гібриди соняшника і використання нових технологій його обробітку підняли планку врожайності цієї технічної культури чи не вдвічі. Сергій Кузьменко повідомив, що із запланованих 415 тис. га сояшнику уже засіяно 411 тис. га.

Що стосується іншої технічної культури – цукрового буряка, Сергій Кузьменко розповів, що посів цукрового буряка уже закінчився, ним зайнято 19,5 тис. га. "Це дещо менше, ніж було у минулому році", - додав Сергій Кузьменко. Але хвилюватися з цього приводу також не варто. Адже, як пояснив він далі, у минулому році завдяки високому врожаю цукрових буряків було перевиробництво цукру, що не могло не вплинути і на ціну на солодкий пісок. А тому аграрії під час нинішньої посівної кампанії між цукровим буряком й іншими сільськогосподарськими культурами віддавали перевагу більш рентабельним.

"Але цей факт не дає нам підстав думати, що виробництво цукру різко зменшиться. Воно буде збалансованим до тієї потреби, що є на внутрішньо українському споживчому ринку", - наголосив Сергій Кузьменко.

А от ситуація з озимим ріпаком гірша, позаяк, за словами Сергія Кузьменка, втрати цієї культури після зимівлі становлять більше половини від засіяних площ, а тому й виробництво його значно скоротиться.

Прокоментував виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації і ситуацію у галузі овочівництва. Він повідомив, що заплановані показники посіву овочів виконано, і варто очікувати, що пропозиція може перевищити попит.

Повернувшись до теми впливу несприятливих погодних умов на стан посівів ранніх зернових, Сергій Кузьменко нагадав, що нинішнього року держава взяла на себе тягар по відшкодуванню збитків, яких зазнали аграрії.

Так, лише 24 сільськогосподарські підприємства області виявили бажання і оформили належним чином усі необхідні документи, аби одержати компенсації, відтак відшкодування будуть лише для 6 тис. га із 60 тис. га. Виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації зацікавлений в тому, аби з`ясувати причини такої низької активності аграріїв Кіровоградщини щодо отримання державної компенсації. Серед причин він виділив 2 можливі – недостатній розмір цих таки компенсацій, що не зацікавлює сільгоспвиробників і занадто складний механізм оформлення відповідних заяв.

Ці та, можливо, інші причини, Сергій Кузьменко спільно із профільним управлінням облдержадміністрації іще аналізуватиме, з тим аби підготувати окремі пропозиції до Кабінету Міністрів України.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus