КРОПИВНИЦЬКИЙ

58 років тому помер видатний кіровоградець Володимир Винниченко

0

58 років із дня смерті Володимира Винниченка, видатного українського письменника, політичного діяча родом із Кіровограда, виповнюється сьогодні, 6 березня.

Свого часу Володимира називали «літературним генієм України». Його літературний дебют захоплено вітали Іван Франко і Леся Українка, його твори охоче перекладали іноземними мовами, а в 20-ті роки вони були видані в Харкові 24-томним зібранням.

Володимир Винниченко навчався в народній школі, згодом — у Єлисаветградській чоловічій класичній гімназії. Екстерном склав випускні іспити в Златопільській гімназії. У 1900 році Винниченко стає студентом юридичного факультету Київського університету, але навчається там недовго, трохи більше року.

Після жовтневих подій 1917 року Володимир Винниченко — Голова Генерального секретаріату Центральної Ради, голова Директорії. Він автор майже всіх декларацій законодавчих актів УНР. У 1920-му короткий час був заступником голови Раднаркому і наркомом закордонних справ України.

1920 року він емігрує за кордом. Мешкає на півдні Франції, в Мужені, де писав романи, статті та щоденники. Під час другої світової війни відмовився співпрацювати з гітлерівцями, за що й був ув`язнений в концтаборі. Поховано Володимира Винниченка в Мужені.


Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus