КРОПИВНИЦЬКИЙ

У Кіровограді відкрилася виставка, присвячена генералу Самсонову

0

Експозиція, присвячена 150-річчю з дня народження генерала Олександра Самсонова (1859-1914), відкрита у Кіровоградському обласному художньому музеї – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» – 27 лютого.

Про це «Кіровоград.proUA.com» повідомили в адміністрації музею.

В експозиції представлено полотно народного художника СРСР, лауреата Державної премії СРСР та Міжнародної премії ім. М. Шолохова, дійсного члена Російської Академії мистецтв Петра Оссовського «Портрет генерала Самсонова» (2003) з фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Ще один визначний експонат – макет медалі, створений членом Національної спілки художників України, медальєром В’ячеславом Поповим до 150-річчя з дня народження генерала О. Самсонова.

Цікавим експонатом є репродукція портрету Олександра Самсонова, створеного заслуженим художником Росії Олексієм Євстигнєєвим у 2009 році.

Олександр Васильович Самсонов народився у 1859 році в незаможній дворянській родині. Його батько, Василь Васильович Самсонов, землевласник Єлисаветградського повіту протягом багатьох років був гласним Єлисаветградського повітового земства та дільничним мировим суддею. Мати, Надія Єгорівна Самсонова, володіла землею у селі Надєждіно Верхньодніпровського повіту Катеринославської губернії у с. Єгорівці Якимівської волості (тепер Маловисківський район Кіровоградської області).

Генерал Самсонов загинув у серпні 1914 року, майже на початку Першої світової війни, коли частини армії, якою він командував, після здійснення прориву в Східну Пруссію, потрапили в катастрофічне оточення. Він покінчив життя самогубством, не бажаючи пережити ганьбу поразки. Але існує інша версія смерті Самсонова. У тогочасній пресі з’явилися суперечливі повідомлення, і навіть, спомини очевидців про те, як генерал загинув від розриву артилерійського снаряду.

18 квітня (1 травня) 1915 року тіло Самсонова було доставлене у Петроград. 22 листопада (5 грудня) 1915 року перевезене для поховання у сімейному склепі Самсонових біля церкви Святих Іоакима і Анни в с. Якимівці. У роки громадянської війни маєток Самсонових пограбували, спалили, а потім зрівняли із землею, знесли церкву і наземну частину склепу.

У лютому 2002 року на місці поховання генерала Самсонова в селі Якимівка Маловисківського району було встановлено пам’ятний знак.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus