КРОПИВНИЦЬКИЙ

Нацбанк продаватиме населенню долари по 7,9 грн.

0

Національний банк України намагається знизити ажіотажну скупку доларів населенням.

Вчора після зустрічі з керівниками найбільших банків в.о. голови НБУ Анатолій Шаповалов повідомив, що наступного тижня фізичні особи зможуть купувати валюту для погашення кредитів по курсу інтервенцій Нацбанку. Для цього банки повинні будуть подавати в НБУ графіки платежів по таких кредитах і купувати валюту на аукціонах, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

Як пише видання, різке зростання курсу долара, який на готівковому ринку дійшов до 10 грн/$, і демонстрації позичальників біля Нацбанку змусили НБУ заявити, що він знайшов нову можливість примусити валюту здешевшати. Вчора в.о. голови НБУ Анатолій Шаповалов зібрав керівників найбільших банків і представників мітингуючих для оголошення своєї ініціативи.

«Ми домовилися з банками, що вони дадуть нам інформацію щодо щоденного погашення валютних кредитів, ми введемо план рахунків, які ми могли б відстежувати, і проводитимемо цільові аукціони з продажу валюти для погашення кредитів по курсу інтервенцій (7,9 грн/$ - ред.)»,- повідомив він журналістам. На його думку, це дозволить понизити попит на валюту з боку населення, на який найбільше впливають «психологічний чинник і вислови «експертів».

Економічних причин девальвації немає, впевнені в НБУ. У лютому щоденні надходження експортної виручки виросли до січня на 16,6%, а попит на валюту - всього на 10%. «Це буде одним із кроків, щоб люди не бігали по обмінних пунктах і зривали курс. Адже долар - той же товар, ціну якого формує пропозиція і попит», - вважає чиновник.

За словами Анатолія Шаповалова, населення незабаром зможе купувати валюту на погашення кредитів по «спецкурсу». «Банки створили робочу групу, щоб відпрацювати механізм, - відзначив він. - Коли вона закінчить роботу, я не знаю. Якщо за три дні, то цільові аукціони будуть вже наступного тижня». Щоб підсилити падіння долара, НБУ скоротить удвічі відкриту валютну позицію (норматив Н13 - до 30% капіталу) і зменшить гривневе резервування під валютні кредити.

У зв’язку з нововведенням, банкіри припускають масові спекуляції з покупкою по «спецкурсу» не тільки з боку НБУ, але і з боку банків.

«Коли Нацбанк говорить, що для когось існує дешевий курс, то всі відразу стануть позичальниками по іпотеці. Я візьму іпотеку в своєму банку, куплю долари як для погашення, а потім продам їх по іншому курсу. А якщо до мене прийде VIP-клієнт з проханням зробити таку покупку, то я, звичайно, зроблю для нього все можливе. Адже Нацбанк не зможе проконтролювати платежі кожного клієнта, а тільки баланси портфелів», - пояснює один зі скарбників.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus