КРОПИВНИЦЬКИЙ

Профспілки обіцяють влаштувати 8-го березня загальнонаціональний страйк

0

Федерація профспілок України через 2-3 тижні може оголосити загальнонаціональний страйк. Про це сьогодні на брифінгу заявив глава Федерації профспілок Василь Хара, передає «Остров».

До таких заходів профспілки вдадуться у випадку, якщо Кабмін не прислухається до їхніх вимог в частині поліпшення соціально-економічного статусу працівників на підприємствах.

За словами Хари, після Всеукраїнської акції протесту 24 грудня, члени профспілки виставили вимоги Кабміну, які так і не були виконані. Серед вимог було узгодження з профспілками при прийнятті держбюджету на 2009 рік прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, а також мінімальних гарантій оплати праці працівників бюджетної сфери.

Хара відзначив, що в результаті невиконання Кабміном пред’явлених йому вимог, Федерація профспілок була змушена вступити в колективну трудову суперечку з Кабміном для того, щоб уряд виконав свої зобов’язання із дотримання соціально-економічних прав і гарантій профспілкам, які зафіксовані в Генеральній угоді, укладеній між Кабміном і Федерацією профспілок.

«Відповідно до Закону про рішення трудових суперечок сьогодні йде примирна процедура. Ми створимо примирну комісію із 50% з одного боку та з іншого з тим, щоб довести Кабміну правильність наших думок. Все залежить від того, яка буде реакція Кабміну. Якщо вони це усвідомлять, запропонують якийсь графік реалізації тих вимог, які ми пред’явили, пов’язаних з Конституцією, законом, Генеральною угодою, то ми готові розглянути цей графік, пояснити людям, що доведеться трішки почекати, перш ніж будуть реалізовані якісь пункти. Якщо Кабмін не сприйме це правильно і відмовиться виконувати Генеральну угоду, ми будемо вимушені перейти до жорсткої опозиції і почати нарощувати акції протесту з тим, щоб спонукати Кабмін виконати свої обіцянки. У нас іншого шляху немає», - сказав глава ФПУ.

За його словами, примирна процедура триватиме близько 2-3 тижнів.

«Ситуація в економіці погіршується у геометричній прогресії. І якщо ми не спонукаємо Кабмін прийняти кардинальні заходи з мінімізації наслідків економічної кризи, люди вийдуть на вулицю, і ця некерована маса може спровокувати не просто акції протесту і безлади, а й небажані події, які спричинять багато негативного в нашій країні».

Він також додав, що в профспілки входять близько 9 млн. чоловік.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus