КРОПИВНИЦЬКИЙ

Прокуратура Кіровоградщини: значна частина злочинів у регіоні 2008 року приховувалася

0

Прокуратура Кіровоградщини з’ясувала, що значна частина злочинів у регіоні 2008 року укривалася через незаконну відмову в порушенні кримінальної справи й навмисну кваліфікацію особливо тяжких і тяжких злочинів, як менш тяжкі.

Про це повідомив заступник прокурора області Олег Іваніщев на засіданні координаційної наради керівників правоохоронних органів області, передає кореспондент «Кіровоград.proUA.com».

На його думку, це ілюструється тим, що протягом 2008 року вдвічі збільшилась кількість кримінальних справ, порушених прокурорами шляхом скасування незаконних постанов про відмову у порушенні кримінальної справи. Причому майже вдвічі збільшилась питома вага тяжких та особливо тяжких злочинів із числа укритих (22% у 2007 та 39,2- у 2008).

За його інформацією, минулого року виявлено 177 укритих крадіжок, 58 умисних тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості, 37 грабежів. 31 шахрайство, 17 хуліганств, 19 випадків порушення правил дорожнього руху, 5 розбоїв.

В Онуфріївському, Вільшанському та Олександрівському районах укривалися навіть умисні вбивства. Показовим є приклад по Олександрівському району, де обставини виявлення трупу жінки вказували на вчинення відносно неї злочину, проте органи внутрішніх справ ознак складу злочину не вбачали. Завдяки втручанню органів прокуратури за вказаним фактом було порушено кримінальну справу. На цей час злочинця засуджено до 8 років позбавлення волі.

Заступник прокурора області наголосив на тому, що не викорінено чисельні факти навмисної кваліфікації особливо тяжких і тяжких злочинів, як менш тяжкі. Минулого року лише під час прокурорської перевірки з грабежів на розбої перекваліфіковано 40 злочинів. Шляхом невірної кваліфікації було приховано 8 умисних вбивств (2 — Маловисківський район, 1 — Петрове, 1 — Світловодськ, 1 — Олександрія, 1 — Кіровський район, 1 — Кіровоградський).

Вже в 2009 році прокуратурою області перекваліфіковано на вбивство склад злочину у кримінальній справі, розслідуваній за фактом спричинення особі 2-х ножових поранень.

«Із незрозумілих причин вважається, що якщо особа після скоєння відносно неї злочину залишилася живою, чи померла через деякий час, то дії особи, яка намагалася позбавити її життя, не можуть кваліфікуватися як вбивство. А де аналіз складу злочину, а встановлення наміру винного? Потрібно припинити маніпулювання нормами закону і в першу чергу забезпечити захист конституційних прав громадян», — сказав Олег Іваніщев.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus