КРОПИВНИЦЬКИЙ

Уряд обмежив ввезення в Україну продукції з ГМО

0

Кабінет Міністрів 18 лютого затвердив порядок державної реєстрації продукції, що містить генетично модифіковані організми (ГМО).

Тепер на територію країни не допускатимуться продукти, в яких вміст генно-модифікованих організмів перевищує 0,9%, пише газета «Дело».

Згідно з постановою уряду, всі продукти, що ввозяться в нашу країну, проходитимуть державну екологічну експертизу на кордоні. Це стосується як харчових продуктів, так і косметичних засобів і ліків.

«Для цього буде створений спеціальний державний орган», - повідомив колишній головний санітарний лікар України Микола Проданчук, один з розробників постанови Кабміну.

Перший віце-президент Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко відзначила: «Якщо після перевірки ГМО в імпортних продуктах перевищуватимуть дозволені 0,9%, дозвіл на ввезення до України даватися не буде». Вона підкреслила, що в дозволі буде вказаний номер партії товару, його кількість. Зараз же в бланку дозволу на ввезення продукції ці дані не указуються, й імпортер може користуватися ним декілька років.

За словами голови молекулярно-генетичної лабораторії Укрметртестстандарта Руслана Голубця, ГМО містять близько 30% харчових продуктів в Україні. Найчастіше зустрічається генетично модифікована соя (у 80% випадків - ред.). Поширені також модифіковані томати, кукурудза, рис, буряк. Ці продукти входять до складу ковбас, консервів, хлібобулочних виробів, шоколаду, кондитерських виробів.

В даний час на територію України заборонено лише ввезення дитячого харчування, яке містить модифіковані організми. У країнах Європи за останній рік рівень дозволеного вмісту ГМО в продуктах був знижений з 0,9% до 0,5%.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus