КРОПИВНИЦЬКИЙ

Банки тепер можуть відбирати заставне майно без суду

0

Вчора Міністерство юстиції повідомило, що банки мають повне право вилучати у клієнтів заставні квартири при невиконанні умов іпотечного договору.

Відбирати квартири банки мають намір при тривалих простроченнях із платежів - понад 90 днів, але поки не готові робити це активно - кредитній установі вигідніше провести реструктуризацію боргу, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Міністерство юстиції вчора визнало законним позасудове вилучення банками заставного майна у іпотечних позичальників, відкликавши роз’яснення для громадян щодо примусового стягнення майна, що є предметом іпотеки, від 23 грудня 2008 року. У роз’ясненні йшлося, що «примусове стягнення предмету іпотеки (або застави) можливе тільки на підставі рішення суду». Тепер же міністерство, посилаючись на зміни до закону «Про іпотеку», внесені 14 січня законом «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва», повідомило: застереження про задоволення вимог іпотекоутримувача, яке міститься в іпотечному договорі, прирівняне за правовими наслідками до окремого договору між боржником і банком про задоволення вимог банку.
Банкіри говорять, що причини для вилучення застави в різних банках різні, але основна - прострочення платежів по кредиту. Як правило, банк починає процедуру стягнення застави при простроченні терміном у 90-120 днів.

Опитані виданням банкіри відмовилися прокоментувати, чи будуть вони тепер частіше вилучати заставне майно у клієнтів.

У той же час, видання відзначає, що позасудове вилучення застави залишає позичальникові право оскаржити таке рішення банку в суді. За словами юристів, успіх справи залежатиме від своєчасності подачі позову до суду і нюансів в умовах іпотечного договору.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus