КРОПИВНИЦЬКИЙ

Новий тариф на проїзд у кіровоградських маршрутках є економічно необґрунтованим — Держінспекція цін

0

Тариф 1,75 грн. на проїзд у кіровоградських маршрутках є економічно необґрунтованим і встановлений із порушенням нормативних актів.

Про це повідомив начальник Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області Ігор Фурманов сьогодні на прес-конференції, повідомляє кореспондент «Кіровоград.proUA.com».

Він зазначив, що перевірка обґрунтованості підвищення тарифу здійснювалася не на підставі повноважень Держцінінспекції, оскільки вона не має таких (саме щодо економічної обґрунтованості тарифів на проїзд пасажирів у міському транспорті — авт.), а на виконання завдання прокурора міста Кіровограда та на розгляд звернення народного депутата працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області здійснювалася спільна перевірка в Департаменті розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку Кіровоградської міської ради з питання порядку формування та погодження тарифу на міські перевезення пасажирів маршрутними таксі в розмірі 1,75 грн. за 1 поїздку, що затверджений рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 27.01.2009 р. № 55

Ігор Фурманов зазначив, що в порушення вимог ст.9 та ст.13 Закону України «Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект рішення виконкому Кіровоградської міськради не був опублікований в засобах масової інформації з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб, чим порушено процедуру оприлюднення проекту регуляторного акту.

Окрім цього, зауважив він, під час перевірки було встановлено, що при формуванні проекту вказаного тарифу не всі статті розрахунку є економічно обґрунтованими. Економічно необґрунтовані витрати встановлені за такими статтями: заробітна плата водіїв та ремонтних робітників та додаткові виплати у вигляді надбавок та заохочувальних; пальне, яке використовується для автотранспорту; амортизаційні відрахування; в розрахунку при однаковому режимі перевезення ідентичними автомобілями марок БАЗ 2215 СПГ та РУТА СПВ-16 річний пробіг автотранспорту на 1 автомобіль по суб’єктах господарювання кардинально відрізняється й не має ніякого економічного обґрунтування; встановлено факт заниження показників по пасажиропотоку та пасажиро- місткості транспорту, які є базовими при визначенні собівартості перевезень, що призводить до завищення тарифів на проїзд пасажирів.

Окремо Ігор Фурманов наголосив на тому, що ускладнює порядок розрахунків та надання даних по нарахуванню заробітної плати той факт, що названі підприємства не всі самостійно обслуговують маршрути власним автотранспортом. У деяких суб’єктів він відсутній на балансі підприємства або укладено угоди спільної діяльності по перевезенню пасажирів з приватними перевізниками. Такі дії порушують вимоги ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт», якою зазначено, що автомобільний перевізник – переможець конкурсу повинен самостійно забезпечувати перевезення. Що стосується таких суб’єктів, то розміри заробітної плати, внесеної в розрахунок тарифу, є економічно необґрунтовані.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus