КРОПИВНИЦЬКИЙ

Валютні депозити українців ніхто не захищатиме

0

Фонд гарантування внесків фізичних осіб захищатиме тільки гривневі депозити. Внески населення в іноземній валюті у разі банкрутства банку не компенсуватимуться фондом.

Такі зміни в закон «Про Фонд гарантування внесків фізосіб» пропонує внести заступник голови НБУ Олександр Савченко, повідомляє «Дело».

За його словами, ця норма стосуватиметься виключно депозитів, які будуть відкриті після внесення змін до законодавства, «старих» депозитів вона не торкнеться.

«Гарантуванню з Фонду повинні підлягати тільки внески в національній валюті. За внески в доларах хай відповідає Федеральна резервна система США, в євро - Європейський центральний банк. Потрібно внести відповідні зміни до законодавства», - заявив Савченко. Такі заходи покликані понизити рівень доларизації економіки і попит на валюту з боку населення.

Банкіри вважають, що зараз не час змінювати правила гри, і стверджують, що це тільки посилить проблему недовіри до банківської системи.

Як пише видання, бажання брати під державну опіку тільки гривневі депозити виглядає з боку монетарної влади цілком логічним. На думку чиновників Нацбанку, такі заходи подали б істотну підтримку в боротьбі з доларизацією української економіки, попит на валюту з боку населення знизився б, що ослабило б тиск на курс гривні (за останні 4 місяці на готівковому ринку банки продали майже на 4 мільярди доларів більше, ніж купили - ред.).

Нововведення також допоможе понизити швидкість відтоку гривневих депозитів з вітчизняної банківської системи (нагадаємо, тільки за січень внески в нацвалюті зменшилися на 13,7 мільярдів гривень, відтік з інвалютних внесків склав 440 мільйонів доларів - ред.). «Якщо ми не боротимемося з доларизацією економіки, наша банківська система періодично стикатиметься з кризою, подібною нинішній. Тому відміна держгарантій по нових валютних внесках - адекватна міра, яка дозволила б зробити гривню популярнішим інструментом накопичення серед українського населення», - вважає президент асоціації «Приватні інвестори України» Ігор Власюк.

Більшість керівників комерційних банків не розділяють такого ентузіазму.

«Якщо Фонд гарантуватиме тільки внески в гривні, населення не стане купувати менше валюти і не понесе гривню на депозит. Люди як і раніше купуватимуть валюту, але замість того щоб нести її в банк, зберігатимуть її під подушкою», - вважає заступник голови правління банку «Фінанси і Кредит» Ігор Львов.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus