КРОПИВНИЦЬКИЙ

Комісія Ющенка побачила в українській пресі повернення до цензури часів Кучми

0

Результати моніторингу інформаційного та суспільно-політичного мовлення свідчать, що ситуація в деяких редакціях сягнула рівня несвободи, якого вітчизняні ЗМІ не знали з 2004 року. Про це йдеться в заяві Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові.

Комісія попереджає, що напередодні президентських виборів у ЗМІ можуть повернутися маніпулятивні технології, інформаційні спецоперації, обслуговування інтересів власників та наближених до них фінансово-політичних груп, а також втягування журналістів у політичну боротьбу.

Занепокоєння комісії викликають «тенденційні випуски новин та сервільні інтерв’ю, спеціально зрежисовані політичні ток-шоу, в яких інструментами маніпуляції стають добір учасників, послідовність їхніх виступів та запитання ведучих».

Розвиток подій дозволяє прогнозувати подальше посилення нового виду цензури як прояву тиску з боку власників, а також і самоцензури журналістів, зауважують у Нацкомісії.

«Важка ситуація на ринку праці медіа є додатковим чинником, що стримують журналістський протест та прагнення працювати згідно з професійними стандартами», - додають у відомстві.

Нацкомісія нагадує, що «громадські організації, які працюють у сфері ЗМІ, пильно відстежують ситуацію в медійному просторі держави і будуть усіма доступними засобами інформувати громадськість про усі порушення принципів свободи слова, плюралізму думок та збалансованості новин».

«Ситуація, що склалася нині в інформаційному просторі країни, також знову довела гостру необхідність запровадження в Україні системи незалежного суспільного мовлення, роздержавлення медіа та посилення ролі органів самоорганізації журналістів», - переконані у комісії.

За матеріалами «Української правди».

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus