КРОПИВНИЦЬКИЙ

Кіровоградські науковці вважають, що без статусу національного парку Чорний ліс втратить свою унікальність

0

Кіровоградські науковці вважають, що без статусу національного парку Чорний ліс втратить свої унікальні лісові масиви та рідкісні рослини.

Про це під час круглого столу з проблем створення парку заявила доцент кафедри географії та геоекології Кіровоградського педуніверситету Валентина Мирза-Сіденко, повідомляє кореспондент «Кіровоград.proUA.com».

Вона зазначила, що на території Чорного лісу масово знищуються червонокнижні види таких рослин як цибуля ведмежа та тюльпан боровий, які вириваються на продаж.

Вона також зазначила, що на території в Чорному лісі є унікальний кизилово-дубовий масив, який становить цінність не лише для України. Загалом, згідно із міжнародною програмою ІРА, територія Чорного лісу в Кіровоградській області віднесена до однієї з 8-ми найбільш цінних у Європі ботанічних територій.

Її колега, Анатолій Домаранський повідомив, що за аналізом космічної зйомки Чорного лісу науковці дійшли висновку, протягом останніх років його заліснена територія зменшилася на майже 16 квадратних кілометрів. На думку фахівців, 65% із них — наслідок господарської діяльності людей.

«Ми вважаємо, що теперішній стан лісу свідчить про те, що він погано оберігається. Тож створення національного парку може стати збалансовуючим фактором, коли будуть збалансовані інтереси і лісгоспів, і громад, й охоронців довкілля», — сказав Анатолій Домаранський.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus