КРОПИВНИЦЬКИЙ

МЗС України здивувалося, чому Медвєдєв вішає газові компенсації на Україну

0

Україна здивована заявою Президента Російської Федерації щодо компенсації збитків європейським країнам, що мали місце внаслідок російсько-українського газового конфлікту, і вважає, що у збитках інших країн винна в першу чергу Росія.

Про це йдеться у заяві, текст якої є у розпорядженні «Кіровоград.proUA.com».

На думку Міністерства закордонних справ, подібна емоційна заява є непартнерським і недружнім жестом до України та країн Європейського Союзу.

МЗС акцентує увагу на тому, що згадане та інші висловлювання глави російської держави суперечать положенням і духу чинного Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року.

Українська сторона наполягає на тому, що не має жодних двосторонніх юридичних зобов’язань перед країнами Європейського Союзу щодо постачання їм російського природного газу. «Уся повнота відповідальності за виконання договірних зобов’язань перед європейськими споживачами щодо обсягів і графіків поставок російського природного газу лежить - на Російській стороні», - наголошується у заяві.

«Україна, зі свого боку, чітко виконувала, виконує і буде виконувати ті зобов’язання щодо транзиту російського природного газу, які випливають з легітимних договорів і контрактів.

Натомість, саме з боку Росії на початку січня 2009 року в односторонньому порядку без попередження було припинено поставки газу і до України, і до Європейських країн через українську територію. Про це є незаперечні докази», – зазначається у заяві МЗС.

Як запевняють в МЗС, саме Російська сторона, а не Українська в односторонньому порядку вийшла з українсько-російських договорів і домовленостей, досягнутих 2008 року на рівні Глав держав, керівників урядів та керівництва господарюючих суб’єктів України і Росії. Російська сторона на етапі переговорів з Україною проігнорувала напрацьовані проекти двосторонніх документів, які мали б своєчасно врегулювати усі питання з транзиту газу до європейських споживачів.

«Україна не здійснювала несанкціонованого відбору газу. Цей факт однозначно засвідчений спостерігачами міжнародної місії, яка працювала у країні, та підтверджений Єврокомісаром А.Пібалгсом», – сказано у заяві.

У заяві робиться акцент на тому, що Україна дотримувалася і дотримуватиметься норм міжнародного права та принципів, прийнятих у європейських країнах, зокрема з питань співробітництва в газовій сфері: «Ми твердо переконані, що уникнути ситуації січня 2009 року зможе аналогічна позиція російських партнерів».

«Задекларовану в заяві Президента РФ готовність «уважно стежити за виконанням договору Українською стороною» можна розцінити як намір втручатися у внутрішні справи суверенної Української держави. У цьому зв’язку варто нагадати про існуючу міжнародну практику цивілізованого вирішення спорів, що, як правило, передбачається у відповідних документах про умови співробітництва, в тому числі в Контракті між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» про обсяги й умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 роки від 19 січня 2009 року», – підсумовують в МЗС.

Нагадаємо, Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що фінальну юридичну відповідальність за наслідки газової кризи несе українська сторона, і саме вона повинна відповідати за фінансовими зобов’язаннями.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus