КРОПИВНИЦЬКИЙ

Філарет просить главу РПЦ визнати УПЦ автокефальною

0

Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет просить главу Російської Православної Церкви Святійшого патріарха Московського Кирила визнати Українську православну церкву Київського Патріархату автокефальною.

Про це говориться у вітальному посланні Філарета патріархові Московському Кирилу, повідомила «proUA» прес-служба УПЦ КП.

«... Знайдіть в собі сили піддати забуттю постанови Архієрейського Собору РПЦ, прийняті в червні 1992 р. і лютому 1997 р., що розділяють Українську Церкву. Визнайте автокефалію Української Церкви, як раніше Вашими попередниками були визнані автокефальними Грузинська, Польська, Чехословацька і Американська Церкви. Навряд чи ці рішення будуть бажані владу імущим, але ж владу імущим були не бажані і Ваші попередники святителі Московські Філіп, Іов, Гермоген і Тихон», - відзначає Філарет.

«Ви повинні усвідомити, що створення автокефальної Української Православної Церкви - не моя особиста воля і не воля окремих політиків. Така воля більшості віруючого українського народу, підтверджена рішеннями Собору УПЦ 1-3 листопада 1991 р. і самим буттям нашої Церкви. 90 років Українська Церква бореться за свою автокефалію - і хоч би це одне вже свідчить про те, що це питання не можна ігнорувати, чекаючи, що воно вирішиться сам собою», - говориться в поздоровленні.

При цьому Філарет відзначає, що Кирило може стверджувати, що «не всі в УПЦ бажають автокефалії і з цього питання немає повної єдності». «Проте Ви самі визнали можливим стати Предстоятелем Російської Церкви, хоча не всі члени Архієрейського і Помісного Соборів бажали цього. Отже відсутність в УПЦ повної однодумності з питання автокефалії - лише привід для відмови, але не його причина», - відзначає Філарет.

Також Філарет закликає Кирила «не покладатися на те, що нині Російська Церква численна і впливова, підтримувана владою і поважана Вселенським Православ’ям, а наша Церква розділена і штучно ізольована від спілкування з іншими Помісними Церквами». Це, на думку Філарета, не дає Російській Церкві право, під виглядом священнодіяння, поширювати гордовитість мирської влади (див. 8 правило III Вселенського собору), єдність Церкви в Христі і через Христа підміняти адміністративною єдністю, а під виглядом боротьби з українським націоналізмом проповідувати, поширювати і укорінювати російський великодержавний шовінізм.

«Адже може трапитися так, що і від вас, як зараз від нас, відвернеться багато хто, вплив одержать огидні вам сили, влада обернеться проти вас і братські Церкви не зможуть або не побажають вам допомогти», - відзначає Філарет.

Разом з тим, Філарет відзначає, що у нього мало надії на те, що це послання вплине на рішення і дії Кирила.

«Бажаю Вам, Святійший Владика, свій патріарший шлях зробити вузькою і тернистою дорогою, ведучій в життя вічне, і не спокуситися дорогою широкою, що манить в погибель!», - відзначив він.

Як повідомлялося раніше, Синод УПЦ КП напередодні виборів патріарха Московського закликав Помісний собор Російської православної церкви визнати «Українську церкву автокефальною і цим припинити її тривале розділення».

27 січня Митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило був обраний новим патріархом Московським і всієї Русі.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus