КРОПИВНИЦЬКИЙ

У Кіровограді вшанували пам’ять героїв Крут

0

У Кіровограді відбувся урочистий мітинг і хода на вшанування пам’яті героїв Крут.

У них взяли участь близько 300 осіб.

На мітингу біля колишньої Єлисаветградської чоловічої гімназії (нині міський Будинок офіцерів), де навчався голова уряду УНР Володимир Винниченко, з промовою виступив голова облради Микола Сухомлин.

Після мітингу учасники пройшли урочистою ходою до пам’ятника Богдану Хмельницькому, де відбувся молебень у пам’ять про загиблих героїв-крутян.

Бій під Крутами — бій 29 (16 ст. ст.) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва. Він тривав приблизно 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми національно-свідомими київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та в свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш. Десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як в закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці бою встановлено пам`ятник i у 80-ті роковини бою монетним двором випущено в обіг пам`ятну гривню.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus