КРОПИВНИЦЬКИЙ

Регіонали пропонують увести пільгові тарифи для тих, хто справно платить за компослуги

0

Верховна Рада придумала спосіб боротьби з боргами споживачів перед комунальними підприємствами. Для «добросовісних платників» запропоновано ввести пільгові тарифи на оплату послуг ЖКГ. Ті, що наперед заплатили за тепло, воду та інші послуги, зможуть одержати знижку, розмір якої може досягти 90% від основного тарифу, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Проте теплокомуненерго говорять, що зможуть потягнути тільки 20% знижки - інакше їх робота буде збитковою.

Як пише видання, 28 січня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до закону «Про житлово-комунальні послуги» щодо введення пільгового тарифу на послуги ЖКГ». Авторами законопроекту є народні депутати від Партії регіонів Олександр Попов і Михайло Папієв.

Документ пропонує ввести пільговий тариф на комунальні послуги, щоб мотивувати споживачів своєчасно їх оплачувати. Згідно з проектом, «добросовісний платник» повинен буде вносити плату за спожиті послуги наперед, до 1 числа розрахункового місяця, а також не мати заборгованостей за попередні періоди. Пільговий тариф для платників буде встановлений додатково органом місцевого самоврядування, але у розмірі не менше 10% від основного тарифу на послуги ЖКГ. Місцева влада зобов’язана розрахувати пільговий тариф на комунальні послуги до 1 липня 2009 року.

Учасників ринку ініціативи парламентаріїв засмутили. За словами директора Кіровоградського теплокомуненерго Володимира Куликова, у разі ухвалення такого закону підприємства комунальної енергетики очікують значні втрати. «Припустимо, споживач платитиме за пільговим тарифом, і ми всі одержані кошти віддаватимемо на покриття заборгованостей. А ось на які гроші ми купуватимемо газ і електроенергію, щоб забезпечити нашого споживача теплом завтра, залишається неясним», - поскаржився він.

Разом з тим, радіє директор Луганського теплокомуненерго Олексій Русаков: «До цього уряд вважав штрафи найефективнішим методом у боротьбі із заборгованістю. Ми готові вводити новий механізм, якщо він дозволить мотивувати споживачів вчасно оплачувати наші послуги, а значить, ми закриємо заборгованість по газу. При переході на менш дорогі види палива, наприклад, мазут, не доведеться чекати серйозних збитків».

Менш оптимістичним виявився генеральний директор Кременчуцького теплокомуненерго Володимир Винокуров: «Зараз ми умовляємо місцеві органи влади підняти тарифи на послуги ЖКГ, оскільки нам потрібно розрахуватися з боргами по газу і зарплаті. У відповідь вони пропонують пільговий тариф, і, якщо він буде менше 80% від нинішнього, влада взагалі позбавить нас засобів для існування».

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus