КРОПИВНИЦЬКИЙ

Експерти кажуть, що після світової кризи настане світовий голод

0

Експерти прогнозують, що в результаті світової фінансової кризи 2009-2010 маркетинговий рік закінчиться з істотним дефіцитом зернових і олійних культур в світі.

Як повідомили УНІАН в прес-центрі Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», це питання розглядалося на форумі Німецького аграрного союзу, який проходив в рамках виставки «Зелений тиждень» в Берліні.

Основну проблему експерти бачать в обмеженому доступі агровиробників до фінансових ресурсів в багатьох азіатських країнах і країнах Центральної і Східної Європи, особливо в Україні і Росії, і, як наслідок, - різкому падінні попиту на добрива і інші ресурси, що у свою чергу призведе до зниження урожаю.

Так, наприклад, виробництво пшениці в світі порівняно з 2008/09 маркетинговим роком в майбутньому МР може знизитися з 676 млн. тонн до 627 млн. тонн при стабільному споживанні. З падінням фрахтових ставок попит в традиційних країнах-імпортерах, ймовірно, виросте. Навіть консервативні припущення, що світовий попит на пшеницю залишиться в 2009/10 маркетинговому році на рівні 652 млн. тонн, пророкуватимуть зменшення загальносвітових запасів пшениці з 140 млн. тонн до 115 млн. тонн. Якщо ж додати до даних розрахунків ще і можливі погодні нелади і протекціоністські заходи багатьох держав під час фінансової кризи, а також спекуляції на світових товарних ринках аграрної продукції, то ми зможемо стати свідками підвищення цін на деякі продукти харчування від помірних 30% до можливих 100%

Українські агровиробники зможуть стати одними з тих, хто буде у виграші від світового підвищення цін на аграрну продукцію, переконаний президент Асоціації «Українського клубу аграрного бізнесу» Олексій Ліссітса. Проте, за його словами, для відновлення прибутковості критично важливим є підвищення ефективності виробництва, адже близько 80% українських сільгоспвиробників лише на 40% використовують свої потенційні можливості.

Лише за умови різкого, але обґрунтованого скорочення всіх видів витрат, в 2009 році можна чекати позитивні економічні результати. На думку А. Ліссітси, це не в останню чергу пов’язано зі значним скороченням бюджетної підтримки аграріїв в 2009 році і наявними сумнівами щодо швидкого зростання підтримки в наступні роки. Таким чином, виробникам слід сподіватися виключно на свої сили, оптимізуючи діяльність, зокрема з використанням сучасних інструментів економічного моделювання.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) - неурядова бізнес-асоціація, яка об’єднує лідерів аграрного бізнесу України. Основним завданням УКАБ є усестороннє представлення інтересів і відстоювання ролі приватного бізнесу агропромислового комплексу під час розробки і впровадження аграрної політики України.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus