КРОПИВНИЦЬКИЙ

Кіровоградська облрада просить колег із сусідніх областей долучитися до оздоровлення басейну Інгульця

0

Кіровоградська облрада звернулася до Кабінету Міністрів України та депутатів Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської обласних з проханням долучитися до оздоровлення басейну Інгульця.

Рішення про звернення підтримала більшість депутатів сьогодні, 16 січня.

У ньому зокрема сказано, що на сьогодні стан річки Інгулець є найбільшою екологічною проблемою в басейні Дніпра. Інтенсивне землеробство, уранова та гірничорудна промисловість, зростання кількості об`єктів металургійної та хімічної галузі в її басейні призвели до замулення та забруднення річки. Вода має високу природну мінералізацію, якість якої внаслідок скидів високомінералізованих вод з хвостосховищ гірничорудних підприємств Кривбасу та зворотних вод комунальних підприємств Миколаївської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Херсонської областей, постійно погіршується.

«Особливо негативний вплив на екологічний стан басейну р. Інгулець на території Петрівського району Кіровоградської області, починаючи з 1958 року, відбувається внаслідок складування низькоактивних відходів переробки уранових руд на хвостосховищі гідрометалургійного заводу ДП « Східний гірничо-збагачувальний комбінат»», зазначено в документі.
У зверненні також повідомляється, що вирішення проблеми екологічного оздоровлення р. Інгулець на державному рівні розпочиналося будівництвом у 80-х роках каналу Дніпро-Інгулець, введеного в експлуатацію у 1988 році з потужністю 45 м3/сек, при роботі якого передбачалася постійна подача санітарних попусків в розмірі 360 млн. м3 на рік. Але на даний час канал не працює в проектному режимі, тому практично не забезпечує підтримання нормального мінерального складу інгулецьких вод, що у свою чергу призводить до додаткових витрат на чистку води на водозаборах.

«Тому, ми, депутати Кіровоградської обласної ради, висловлюємо велику стурбованість станом річки Інгулець, її притоків та з метою створення екологічно безпечних умов життєдіяльності населення звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням дати відповідне доручення Міністерству охорони навколишнього природного середовища стосовно забезпечення безперебійної роботи каналу Дніпро-Інгулець витратою 8,0 м3/сек із санітарним попуском в р. Інгулець 200 млн. м3 на рік.
Враховуючи вищевикладене, сподіваємося на вашу, шановні колеги, підтримку даного звернення та прийняття на сесіях відповідних обласних рад аналогічних рішень, у межах виконання місцевих програм захисту від шкідливої дії вод (сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, міст і селищ міського типу), екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води визначити і провести першочергові заходи з оздоровлення басейну р. Інгулець: розчистку русла, встановлення меж та залуження і заліснення прибережних захисних смуг, оскільки вирішення зазначеного питання є вирішенням проблеми безпеки життєдіяльності та водокористування населення, яке проживає в басейні річки Інгулець на території Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей», сказано у зверненні.

Як повідомляв «Кіровоград.proUA.com», раніше Петрівська районна рада звернулася до обласних рад зазначених областей із проханням підтримати ініціативу очищення річки Інгульця та прийняти на сесіях місцевих рад звернення до Міністерства навколишнього природного середовища України щодо можливості розроблення та затвердження довгострокової Державної програми по покращенню екологічного стану річки Інгулець та її притоків.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus