КРОПИВНИЦЬКИЙ

Кіровоградські профспілки заявляють про незаконність масового звільнення працівників «Олександріявугілля»

0

Кіровоградська обласна федерація профспілок заявляє про незаконність масового звільнення працівників ДХК «Олександріявугілля» орендарем — ЗАТ «Енерговугілля».

Про це йдеться у повідомленні для ЗМІ, текст якого має «Кіровоград.proUA.com».

У ньому, зокрема, сказано, що на сьогодні вся діяльність Олександрійської філії ЗАТ «Енерговугілля» в основному зводиться до заходів із скорочення працівників.

«У червні минулого року за один день звільнено близько 400 чоловік. Даремно звільнені вугільники шукали порятунку у суді – їх не поновили на робочих місцях. Хоча вони переконані, що звільнені незаконно, тому у них єдина надія – на апеляцію», сказано в документі.

За словами головного спеціаліста з правової роботи ФПУ Володимира Пророка, говориться в повідомленні, основна підстава незадоволення позовів про поновлення на роботі досить неоднозначна: профком, не надаючи згоду на звільнення, не обґрунтував роботу підприємства, не зазначив джерел коштів на оплату праці. А тому ненадання згоди на звільнення є необґрунтованим.

Однак, як зазначено в документі обласної федерації, положення щодо звільнення працівників чітко виписані у КЗпП України. До моменту звернення орендаря до профкому підприємства щодо погодження звільнення кожного персонально працівника необхідно виконати ряд вимог Закону «Про професйні спілки, їх права та гарантії їх діяльності».

«Поголовне звільнення не передбачене ніяким законом. Захищає права працівників і угода між Міністерством вугільної промисловості України і Всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості: в разі реорганізації провести з профкомом консультації, відповідні заходи не менше, ніж за 8 місяців. ОФ ЗАТ «Енерговугілля» зробила оригінальний реверанс: не виконала зазначені вимоги законодавства, а лише формально їх окреслила у власному наказі. Орендар, вказавши тільки кількість працівників, які намітив вивільнити «у зв`язку з тяжким фінансовим станом», фактично не виконав і власний наказ в частині проведення заходів, консультацій з профкомом. Не розглядав він також, а значить і не враховував заперечення профкому щодо намічуваних звільнень», зазначено у зверненні.

Як повідомлялося раніше, цілісний майновий комплекс Державної холдингової компанії «Олександріявугілля» була передана в оренду підприємствам ЗАТ «Енерговугілля» (м. Донецьк) й ТОВ «ІВОК «Експлерент» (м. Дніпропетровськ) влітку 2004 року.

ДХК «Олександріявугілля» є єдиним підприємством в Україні, що займається видобуванням, переробкою і збутом бурого вугілля кар’єрним способом.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus