КРОПИВНИЦЬКИЙ

Ющенко відмінив націнки Тимошенко на медикаменти

0

Президент України Віктор Ющенко зупинив дію постанов Кабінету Міністрів про ліквідацію Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення та про обмеження націнки на ліки.

Про це йдеться в указі Глави держави від 3 грудня, текст якого є у розпорядженні «Кіровоград.proUA.com».

Зокрема, зупинено дію урядових постанов від 10 вересня «Про ліквідацію Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення» та «Питання здійснення державного контролю якості лікарських засобів», від 17 жовтня «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» та від 19 листопада «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. №837 і від 17 жовтня 2008 р. №955».

В указі зазначено, що ці постанови видано урядом всупереч нормам Конституції України.

Крім того, Президент просить Конституційний Суд розглянути питання щодо конституційності вищевказаних постанов. Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника глави Секретаріату Президента - Представника Президента України у Конституційному Суді Марину Ставнійчук.

Водночас у листі до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, повідомляє «Кіровоград.proUA.com» прес-служба Глави держави, Віктор Ющенко критично оцінює останні рішення уряду в фармацевтичній сфері, тому вирішив припинити дію відповідних постанов Кабміну.

Зокрема, зауважує Президент, зазначені рішення уряду були прийняті без широкого громадського обговорення та залучення основних учасників цього ринку − і призвели до скорочення загальної номенклатури лікарських засобів в аптеках, зменшення частки доступних за ціною препаратів, виникнення соціального напруження у суспільстві.

«Запропоновані заходи є спробою перекласти відповідальність за економічно необґрунтовані рішення на операторів фармацевтичного ринку», - відзначає Президент. На його переконання, така політика уряду може зумовити доведення до банкрутства більшості підприємств цього сектору та його монополізацію. Тим не менше, констатував Ющенко, жодного рішення щодо захисту соціально вразливих верств населення наразі не прийнято.

«Подальше ігнорування урядом реальних проблем фармацевтичної галузі призведе до падіння обсягів вітчизняного виробництва лікарських засобів, переходу до «тіньових» схем розрахунків за імпортні препарати, розбалансування та розвалу галузі, формування дефіциту лікарських засобів, погіршення стану здоров’я населення та загострення соціальних проблем», − наголошує Глава держави.

Враховуючи ці фактори, Президент очікує від керівника уряду невідкладного проведення консультацій з представниками фармацевтичної галузі та підписання меморандуму з урахуванням досягнутих домовленостей, а також перегляду зазначених нормативно-правових актів і прийняття рішень, необхідних для стабілізації ситуації у фармацевтичному секторі.

Раніше повідомлялося, що з аптек Кіровоградщини починають зникати деякі медичні препарати, оскільки аптекарі не в змозі заплатити поставникам.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus