КРОПИВНИЦЬКИЙ

В Олександрії остерігаються африканської чуми свиней

0

В Олександрії на засіданні протиепізоотичної комісії визначили план заходів щодо запобігання виникненню в місті африканської чуми свиней.

Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Як зазначено в інформації, начальник управління ветеринарної медицини в Олександрії Василь Коновалов, в ряді регіонів Російської Федерації вже зафіксовані випадки ураження тварин цією небезпечною хворобою. Оскільки Росія є сусідньою державою, то епізоотичний стан щодо зараження чумою свиней в Україні залишається досить складним.

Тому протиепізоотична комісія вирішила затвердити план дій управління ветмедицини в разі виникнення випадків хвороби в місті, а також провести широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо небезпеки вжиття м’яса та м’ясопродуктів невідомого походження. А також взяти на облік поголів’я свиней, посилити ветеринарний контроль на ринках міста, роботу в напрямку недопущення стихійної торгівлі.

Довідка: Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Заразитися вірусом «чуми свиней» можуть й інші тварини, і люди. До факторів передачі збудника належать корми, пасовища, транспортні засоби, забруднені виділеннями хворих. Використання в корм не знешкоджених відходів їдалень сприяє поширенню збудника АЧС. Інкубаційний період триває 5-7 днів. У трупах свиней вірус зберігається до 10 тижнів, у м’ясі хворих тварин — 155 днів, копченій шинці — до 5 міс., у гною — до 3 міс. Характерними ознаками хвороби є те, що вона протікає блискавично, швидко розповсюджується і має високі показники летальності. Заразитися вірусом «чуми свиней» можуть й інші тварини, і люди. Збудник хвороби гине тільки за високих температур, тому туші уражених тварин підлягають обов’язковому спаленню.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus