КРОПИВНИЦЬКИЙ

Чи є земельна змова проти міліції у Кіровограді?

0

Останнім часом у Кіровограді відбуваються події, які неоднозначно свідчать про певний наступ на місцеві правоохоронні органи. Це стосується і питань щодо землі, на якій розташовані ті чи інші об`єкти міліції, і приміщень, в яких працюють правоохоронці.

Не роблячи поспішних висновків, давайте просто від слідкуємо події у їх хронології та проаналізуємо відношення поміж тими чи іншими рішеннями, подіями та людьми.

Отже, відповідно рішення виконкому Кіровоградської міської ради від 29-го лютого ще 1996 року (номер рішення – 138) земельну ділянку, що знаходиться за адресою вул. Габдрахманова 1, було передано у постійне користування ДАІ УМВС в області. Там розташовано відділення Державної автоінспекції. Право власності на ділянку було засвідчено відповідним Державним актом і, згідно чинного законодавства, подальша передача цього майна можлива лише у разі письмової відмови від нього з боку ДАІ УМВС.

Зрозуміло що відмовлятися від ділянки у міліції не збиралися. Розташування будівлі зручне і для представників ДАІ, і для кіровоградців. Проте, не дивлячись на визначений законом порядок, міською радої було все ж підписано рішення за номером 1590, згідно якого землю передано у користування одному з приватних (!) підприємств.

Звісно, суд не міг залишатися осторонь і Господарським судом міста Кіровограда, було визнано дії посадових осіб міськвиконкому як такі, що суперечать чинному законодавству, а винесене рішення недійсним. У відповідь приватне підприємство та мерія намагалися оскаржили судове рішення першої інстанції в апеляційному суді. Почалася тяганина, яка так знайома кожному, хто хоч раз звертався до суду.

Апеляційний суд виніс рішення на користь приватного підприємства, але УМВС в області подало касаційну скаргу на рішення апеляційного суду і третього березня 2009 року рішення Апеляційного суду було скасовано Вищим Адміністративним судом міста Києва.

Згадаймо іншу ситуацію – за рішенням міського голови Кіровограда, підтриманим депутатами, правоохоронців міста позбавили права користування приміщенням, що розташоване по вулиці Леніна, 6, в якому раніше знаходився районний відділ міліції міста. Будівлю передали іншому власнику – з планом створити там місцевий ЗАГС. Ідея, чесно кажучи непогана, бо досі кіровоградців вітали зі шлюбом в обшарпаному приміщенні, де у часи війни розташовувалося гестапо. Але ж з чим лишилися правоохоронні органи, які мають захищати кіровоградців?!

Йдемо далі. У серпні 2008 року міським головою було підписано ще одне рішення за номером 1285, згідно якого, службове приміщення по вулиці Калініна, 3, в якому роками розташовувалися службові гаражі УМВС, було передано в користування одного з комунальних підприємств. А щоб остаточно довести «турботу» про працівників міліції Кіровограда до високої планки, у червні того ж року міським головою було підписано рішення за номером 740, яким він скасував, документ підписаний своїм попередником у вересня 2006 року про передачу на баланс УМВС незакінченого об`єкту будівництва по вулиці Колгоспній 71/24 для перебудови під житловий будинок для працівників міліції, і одночасно передав будівлю у власність іншому правоохоронному відомству. Як наслідок, втратили можливість отримати житло близько 40 сімей працівників міліції.

Апогей наступу на приміщення, в яких у Кіровограді розташовуються правоохоронці настав нині, коли ситуація довкола будівлі за адресою вул. Жовтневої революції, 52. У 2005 році відповідним зверненням посадових осіб міського виконавчого комітету до УМВС двічі було направлено запити щодо виділення частину будівлі за згаданою адресою для розміщення одного із комітетів міськради. Про те, де зрештою розмітили комітет, ми напише трохи далі. А дев`ятого січня 2007 року тодішній начальник УМВС в області Валерій Гончар звернувся до міського голови із проханням передати на баланс УМВС згадану будівлю. Там знаходився міськвідділ міліції та ІТТ (ізолятор тимчасового утримання). Останній, до речі, збудований на кошти УМВС і є одним із кращих в Україні, відповідно до європейських вимог та норм. Як відомо, у проханні було відмовлено, а цієї весни міська рада проголосувала за розірвання договору оренди будівлі. Повертаючись до згаданого нами приміщення за адресою вул. Гоголя, 28, що знаходиться на балансі Управління МВС в області, воно тепер використовується одним із комітетів міськвиконкому (Кіровська райрада). Звільняти його міська влада теж, очевидно, не збирається, та й надати інше приміщення міліції взамін – також

Виходить, що спроби відібрати будівлю, в якій знаходився Кіровоградський міськвідділ, були і раніше, тож вони не пов`язані із його реорганізацією та не зовсім стосуються інтересів громади. Хіба що окремих її представників.

Що є причиною цих подій, а також суттєвого скорочення фінансування міліції? Якщо говорити мовою цифр, то фінансування виконання Комплексної програми боротьби зі злочинністю у минулому та поточному бюджетах складає 0 грн. 00 копійок!

Нагадаємо, що у 2002 році це була сума у 165 тис. грн., у 2003 році - 220 тис. грн.., у 2004 – 194 тис. грн.., у 2005 – 45 тис 799 грн., у 2006 – 218 тис 629 грн.

Можливо, це помста за кримінальні справи, пов`язані із високо посадовцями міста, у тому числі за справи довкола хабарів. Можливо, наслідок припиненої міліцією та прокуратурою наслідків рішення номер 405 про передачу в оренду та власність понад 500 гектарів земельних ділянок, з яких майже половина – це зелені насадження та паркова зона Кіровограда. Очевидно, що у найближчому майбутньому місцева влада, роздавши і продавши все можливе майно громади, зазіхне і на інші приміщення, де розташована міліція. Їх не так багато, насправді, у порівнянні із будівлями, де розташовані органи місцевої влади. За останні кілька років, у часи нового керівництва мерії, у власність чи оренду міліції не було передано жодної будівлі чи ділянки землі. Натомість відібрано дуже багато. Очевидно і ще одне – тиск на міліцію аж ніяк не сприяє ефективній роботі правоохоронців!!

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus