КРОПИВНИЦЬКИЙ

Як уберегтися від квартирної крадіжки. Поради на кожен день

0

Спробуйте перетворити вислів "Мій будинок - моя фортеця" на дійсність. Для цього потрібно продумати до дрібниць елементарні вимоги безпеки, а дотримання наступних порад допоможе уникнути ризику стати жертвою квартирного злодія, зберегти не лише ваші нерви, а й роками нажите добро.

Насамперед, потурбуйтеся про технічне укріплення вхідних дверей вашого житла. Зміцніть одвірки та самі двері, по можливості поставте подвійні вхідні двері та надійні замки на них. Перенавісьте двері таким чином, щоб вони відчинялися назовні. На вікнах квартири, розташованої на першому поверсі, установіть металеві грати. Звичайно, проти цих "прийомів" домушники шукатимуть свій "лом" у вигляді апарату плазменного різання чи гідравлічного домкрату. Та все ж таки, наведені вище заходи захисту житла у певній мірі ускладнять зловмисникам процедуру проникнення до вашої квартири і зменшать ваш ризик стати їх жертвою.

При переїзді в новий будинок або на нову квартиру в першу чергу треба замінити замки, щоб до вас не проникнули як колишні хазяї, так і будівельники, які залишили собі «випадково» один екземпляр ключів. Вхідні двері обладнайте міцним і надійним ланцюжком. Якщо до вас приходять люди, що представляються сантехниками, двірниками, працівниками КРЕПів, міліції, вимагайте через відкриті двері, обладнані ланцюжком, щоб вони пред`явили посвідчення особи. Не впускайте в квартиру сторонніх, котрі просять у вас дозволу зателефонувати, напитися води, переповити дитину.

Якщо ви продаєте житло, ніколи не приймайте ні покупців, ні маклерів, або будь-яких інших відвідувачів тоді, коли ви знаходитесь одні вдома.

Злодій не полізе до квартири навмання. Спочатку він переконається, що господарів немає вдома, а потім вже спробує визначити, на який час вони відсутні. Тож створіть видимість вашої періодичної присутності. Спочатку зловмисник перевірить поштовий ящик (чи є там кореспонденція, та чи багато її там); спостерігає, чи включають увечері у квартирі світло; чи відкривають штори. Одним із варіантів цієї перевірки може бути кидання камінця у вікно - якщо господарі не били тривогу, та не змінили розбите скло наступного дня, це може означати, що нікого немає вдома. Злодій також може залишити у дверях "маячок" - клаптик паперу, сірник, щоб перевірити, чи відкривали двері за час його відсутності. Постійно включений автовідповідач також є сигналом тривалої відсутності господарів. Відомі випадки, коли злочинці дізнавалися усе про власників квартир, які їх цікавлять, від бабусь, які сидять біля під`їзду, коли представлялися родичами своїх жертв.

Домовтеся з вашими рідними чи сусідами, яким довіряєте, щоб вони взяли на себе виконання маскувальних функцій. Звісно, сусіди мають перевагу, адже їм набагато простіше і зручніше слідкувати за квартирою, яка поряд. З іншого боку, навіть при бажанні щось вкрасти, вони навряд чи наважаться на це, адже, в першу чергу, подумають на них.

Від`їжджаючи, про всяк випадок потурбуйтеся про схоронність грошей цінних речей. Як показує аналіз подібних злочинів, у квартирах найбільш ненадійні, і при цьому найбільш розповсюджені схованки, - книги. У той же час, навіть якщо для бібліотек відведена окрема кімната, знайти потрібний томик з грошима для злодія не складе труднощів - тому підтвердження численні випадки. Вазочки, банки з крупами - теж не краща схованка для грошей та дорогоцінностей. Досить ризикованіше ховати гроші у коробках з відеокасетами - їх можуть забрати разом з магнітофоном та телевізором. Зливні бачки унітазів, вентиляційні труби, простір під ванною - ці та інші місця також ретельно перевіряється злодіями.

Запитаєте, де краще ховати цінності? На нашу думку, у квартирі ідеальних схованок не буває. Адже при бажанні зловмисники можуть винести навіть сейф. Тож краще зберігати гроші та цінності в окремому надійному місці. Перед цим зробіть їх опис, з помітками індивідуальних ознак, номерів, якщо можливо, з фотографіями. Там же залишіть паспорти та чеки на цінні речі, техпаспорт на машину, важливі сімейні документи (документи про приватизацію, заповіти, доручення, дозвіл на зброю і т.п.), запасні ключі. Згодом, у випадку крадіжки, це значно полегшить пошуки вкрадених речей. Якщо у вас немає вдома особистого добре замаскованого сейфу, тоді краще віддати ці речі родичам. Можна також абонувати камеру у банку. Цей варіант, до речі, буде набагато надійніший за інші.

Перед виходом з помешкання завжди закривайте усі вікна, балконні двері, кватирки, особливо якщо квартира на першому, другому чи останньому поверсі, або якщо поряд з вікнами пожежна драбина, товсті гілки дерев тощо. Не залишайте цінні речі на видному місці - не спокушайте людей, котрі бувають у вашій квартирі. Щоб не дати злодіям підстав "покласти" на вашу квартиру "око", перш, ніж рахувати гроші та діставати з домашньої схованки дорогоцінності, закривайте штори на вікнах. Складні оптичні прилади для ведення спостереження за вашою квартирою допоможуть зловмисникам на чималій відстані вирахувати ваш матеріальний стан та місце схованки.

Якщо, підійшовши до будинку, ви помітили, що у вас розбите вікно, або побачили свої двері відкритими, не заходьте в приміщення і не піднімайте лемент, тому що злочинець може знаходитися ще усередині. Йдіть до сусідів і терміново зателефонуйте до міліції.

Пам`ятайте, що сигналізація - головний ворог злодія. Найнадійніший метод попередження крадіжки - це звернутися в Державну службу охорони при УМВС в області із заявою про встановлення сигналізації з виведенням на централізований пульт охорони. Сьогодні у Кіровограді під міліцейською охороною перебуває велика кількість квартир, і громадяни, які вдалися до неї, мають стовідсоткову гарантію збереження свого майна. Для отримання детальної інформації звертайтеся до ВДСО при УМВС в області за номером: (0522) 33-15-08.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus