КРОПИВНИЦЬКИЙ

Ліквідація міської міліції – на шкоду громаді

0

В останні дні грудня минулого року міністр внутрішніх справ Юрій Луценко підписав наказ про виведення за штат з подальшим реформуванням Кіровоградського міського відділу внутрішніх справ.

Цей документ був наче грім серед ясного неба як для працівників відділу, так і для місцевої влади.

Ніхто попередньо не радився з приводу доцільності прийняття даного рішення ні з “реформованими”, ні з владою, ні з територіальною громадою, навіть не попереджав про наміри міністерства ліквідувати відділ. Так само, коли наказ уже був підписаний, ні міністерство, ні УМВС в області тривалий час не надавали офіційних пояснень стосовно того, що спонукало до прийняття вищезгаданого рішення.

Лише нещодавно відділ зв`язків із громадськістю УМВС України в Кіровоградській області розповсюдив інформацію з цього приводу.
Прикметно, що наказ виданий лише стосовно Кіровограда, про лікві- дацію міськвідділів в інших обласних центрах поки що не йдеться.

У тому, що ліквідація міського відділу міліції не те що не дозволить працівникам міліції ефективніше виконувати свої завдання та функції, а навпаки, призведе до погіршення криміногенної ситуації в Кіровограді та буде лише на шкоду територіальній громаді, висловили впевненість на прес-конференції, яка відбулася в середу, кіровоградський міський голова Володимир Пузаков, а також правоохоронці, в тому числі ті, які свого часу очолювали міський, районний відділи міліції.

Так за словами голови профспілки атестованих працівників міліції Валерія Шевчука, міський відділ сьогодні координує роботу Ленінського та Кіровського відділів, здійснює контроль за оперативно-розшуковою діяльністю, яку вони проводять. Без нього райвідділам упоратися зі злочинністю буде неможливо. А за умови нинішньої фінансової кризи, яка уже призвела до погіршення криміногенної ситуації, вищезгаданий наказ може призвести до катастрофічних наслідків, підкреслив Валерій Шевчук.

Колишній начальник міського відділу внутрішніх справ Микола Корецький звернув увагу на те, що за умови ліквідації міськвідділу "зависає у повітрі" ізолятор тимчасового утримання, адже він повинен комусь підпорядковуватися. Микола Корецький нагадав, що в ремонт приміщення ізолятора вкладені значні кошти, тож нерозумно зараз його втрачати.

Також присутні підкреслювали, що міський відділ бере на себе роз- криття тяжких злочинів, а якщо ця ноша ляже на плечі районних відділів, вони просто "потонуть" у кримінальних справах. До того ж досить часто трапляється, що злочини одні й ті ж особи скоюють у різних районах міста. Яким чином їх ловитимуть два підрозділи, що працюють розрізнено? Що буде із базою про тих, хто находиться в розшуку, яку веде міський відділ міліції? Хто координуватиме роботу патрульно-постової служби? Якщо міськвідділ ліквідують, за словами присутніх, доведеться заново створювати службу “02", а це потребує величезних коштів. Та головне: яким чином, не скоротивши жодної людини, планується розмістити понад двісті чоловік, які працюють сьогодні у міському відділі міліції, у Кіровському та Ленінському райвідділах? Куди подінуть ту ж саму патрульно-постову та експертно-криміналістичну служби?

До речі, за словами ветеранів правоохоронних органів, уже сьогодні в Кіровському райвідділі в одному кабінеті працює по троє слідчих (тоді як кожен із них повинен працювати в окремому кабінеті), оперуповноважені сидять по четверо-п`ятеро осіб.
Правоохоронці згадували також і про те, що міський відділ уже одного разу спробували ліквідувати, але потім знову його створили, бо райони, якими почало керувати обласне управління внутрішніх справ, не змогли впоратися із поставленими завданнями. То навіщо повторювати старі помилки? Тим більше, що економії від цієї реорганізації, якщо вірити запевненням керівництва обласного управління про повне збереження колективу, ніякої.

Ще один важливий аспект. Йдеться про приміщення міського відділу внутрішніх справ, що на вулиці Жовтневої революції. Коли містом керував Василь Мухін, він на прохання тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка дозволив передати цю будівлю міськвідділу у безплатне користування. При цьому вона залишається комунальною власністю. Якщо міськвідділ як юридична особа буде ліквідований, автоматично договір про користування свою дію припинить. Можливо, через деякий час у міністерстві дійдуть висновку, що рішення про ліквідацію відділу було хибним, однак тоді будівлю уже ніхто міліції не поверне.

Найгірше те, що рішення про так зване реформування міліції приймалося без урахування думки місцевої територіальної громади та міської влади.

– Реформ за роки незалежності в Україні проводилося чимало, але хто може назвати хоча б одну успішну? – зазначив під час прес-конференції Володимир Пузаков. – Перед тим, як підписувати такі накази, міністр мав би зустрітися з працівниками міського, районних відділів міліції, дізнатися їх точку зору про доцільність такого реформування, а потім уже приймати якісь рішення. Особисто я неодноразово критикував роботу міської міліції, але зробити її ефективнішою шляхом ліквідації неможливо – навпаки, треба збільшувати кількість правоохоронців. Коли я зустрічаюся із жителями віддалених, спальних, мікрорайонів, вони дуже часто нарікають на те, що ніколи навіть і не бачили у мікрорайоні дільничного, тоді як за радянських часів кожен знав свого дільничного в обличчя. Криміногенна ситуація нині, в умовах фінансової кризи, загострюється не лише в Кіровограді, а й в усій Україні. І приймати за таких умов рішення про ліквідацію міськвідділу – це не професійно. Саме тому депутати міської ради від БЮТ Іван Марковський та Руслан Мишериченко підготували відповідними депутатськими запитами. Міська рада вирішила направити звернення від депутатського корпусу на адресу міністра та начальника обласного управління внутрішніх справ. Я як міський голова такі звернення уже направив півтора тижні тому. А щодо приміщення… Якщо начальник обласного управління Василь Плавюк або Юрій Луценко вважають, що приміщення все одно залишиться за міліцією, то вони помиляються. Приміщення – це комунальна власність міста, його надавали в користування саме міськвідділу внутрішніх справ. І якщо цей відділ буде ліквідовано, депутати приймуть рішення про розміщення в цій будівлі інших служб, відомств. Зокрема, уже є пропозиція розмістити в ній управління Пенсійного фонду, що знаходиться сьогодні у непристосованому приміщенні, на третьому поверсі, куди важко дістатися пенсіонерам.

Прикметно, що свою точку зору щодо реформування досі офіційно не висловили керівники ні міського, ні районних відділів міліції.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus