КРОПИВНИЦЬКИЙ

Кращі вчителі Новомиргорода

0

Вчитель – значить, вічно молодий і одночасно утаємничений у мудрість сотень поколінь, та ще й знавець у якійсь конкретній галузі науки. Втім, ми про це згадуємо не завжди. І для того, щоб продемонструвати, якими можуть бути вчителі, у Новомиргороді пройшов районний етап щорічного конкурсу «Вчитель року-2009».

Районному етапу цього конкурсу передував шкільний етап, у якому взяли участь учителі з 11 навчальних закладів району у номінаціях: «Українська мова та література», «Фізика», «Інформатика», «Музика», «Англійська мова».

П’ять вчителів, які претендували на звання кращого вчителя Новомиргородського району, напевне, мали такі підстави.

Світлана Михайлик – вчителька української мови з села Коробчине, про яку учні написали найкращий твір у газету «Новомиргородщина». Вона стала єдиним представником сільської школи, а також єдиним вчителем, який зустрівся з сильними командами конкурентів фактично наодинці і сповна відчула значення цього девізу – «Мій вчительський хрест – моя нагорода».

Вчитель англійської мови ЗШ №2 м. Новомиргород Віталіна Литвиненко вразила співробітників редакції задовго до проведення конкурсу – свого часу зайшла у справах у редакцію і мимохідь розповіла про свою роботу, про своїх учнів. І про кожного (!) вона сказала добре слово: той спортсмен, той інтелектуал, той гуморист, а хтось – дуже творча натура. І жодного слова про недоліки – про те, що хтось, мабуть, затятий порушник дисципліни, а хтось не встигає з математики…

Вчитель англійської мови ЗШ №3 м. Новомиргород Олена Полупан скромно зазначила, що вона «проста софіївська вчителька, чоловіком бита, сусідами обговорена, злиднями обвішана», однак професія обрана нею «при повному розумі і здоровому глузді», тому іншої не бажає.

Ще одна вчителька іноземної мови, представник ЗШ №1 Алла Маржан, як виявилося, захопилася справою душі настільки, що вже колеги визнають її освітній вплив і починають вживати іноземні слова, принаймні, саме це вони продемонстрували при презентації представника своєї школи.

А єдиною конкурсанткою, яку представляли не лише колеги вустами директора, але й чоловік і свекруха, була вчителька музики Златопільської гімназії Алла Давиденко. Про неї директор гімназії зазначив, що «Бува, сердитий чоловік їй радить жити на роботі», що підтвердив і чоловік: «А в кінці я вам скажу, отака оказія… Дуже я її люблю, а вона – гімназію».

Якщо, шановні вчителі, ви впізнали у комусь з конкурсантів себе, це вірний знак того, що наступного року захищати честь свого навчального закладу, напевне, доведеться вам. Якщо не впізнали, це ще не гарантує вам теплого місця у глядацькій залі. Цілком може бути, що перемогу принесе ваша оригінальність і відмінність від решти конкурсантів, ваші самобутні методики роботи та глибина знань… Коротше кажучи, читаючи про колег, приміряйте звання «Вчитель року» на себе, зайвим не буде.

Але пам’ятайте: не лише гумор та артистичні навички мали значення для поважного журі. Визначальним було володіння педагогічними методиками, адже вчитель повинен не лише досконало знати свій предмет, але й вміти донести свої знання…

Кращі знання з педагогіки, психології, методики виявили Віталіна Литвиненко (ЗШ №2) та Олена Полупан (ЗШ №3). Під час огляду портфоліо вчителів журі високо оцінило творчі доробки (дидактичний та роздатковий матеріали, систему методичних розробок уроків, позакласних, виховних заходів, роботу з батьками) всіх учасників конкурсу. Конкурсанти показали себе професіоналами, майстрами своєї справи.

Переможцями визнані:

І місце – вчитель англійської мови Литвиненко В.М.;
ІІ місце – вчитель музики Давиденко А.Ю.;
ІІІ місце – вчитель англійської мови Полупан О.А.

Представляти Новомиргородський район на обласному етапі цього конкурсу буде Віталіна Миколаївна Литвиненко, за яку всі ми будемо палко вболівати. І нехай переможе кращий, а цим кращим виявиться представник нашого району…

Олена Белінська, районна газета «Новомиргородщина»

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus