КРОПИВНИЦЬКИЙ

Керівник "Кіровоградгазу" назвав ситуацію з ТЕЦ "смертельною"

0

У Кіровограді відбулося закрите засідання Кіровоградського міського виконавчого комітету з приводу ситуації, що склалася навколо боргів за спожитий газ підприємством "Кіровоградська теплоелектроцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології".

З інформації, що прозвучала на цьому засіданні, виходить, що ТЕЦ на сьогоднішній день винна ДК "Газ України" більше 12-ти мільйонів гривень. І не має договору на отримання природного газу з ДК "Газ України" в опалювальному сезоні 2008-2009 року. Тому, за словами керівника "Кіровоградгазу" Ігоря Ященка, підприємство відбирало газ з мереж незаконно.

Пан Ященко також повідомив, що "Газ України" не має наміру заключати договір із Кіровоградською ТЕЦ і попросив, щоб Кіровоградська міська рада гарантувала своїм рішенням виплату боргів орендаря – тобто, ТОВ "ВЕТ", – у сумі 9 млн. грн. Загалом керівник облгазу охарактеризував ситуацію, що склалася, як "смертельну". Його заступник пан Петровський додав, що якщо ситуація не буде врегульована ближчим часом, то "Кіровоградгаз" відключить ТЕЦ від газопостачання.

І справді, останнім часом ситуація із розрахунками даного підприємства за спожитий природний газ з дочірнім підприємством «Газ України» набула катастрофічного характеру. Дійшло навіть до сутички між працівниками підприємства «Кіровоградгаз», які приїхали на ТЕЦ відключати останнє підприємство від постачання газу, та працівниками теплоцентралі. А директор ТЕЦ Ростислав Клоков публічно, на одному з засідань Кіровоградського виконавчого комітету заявив, що у ДК «Газ України» з нього вимагали хабара.

За інформацією сайту «весь Кіровоград», на сьогоднішній день Кіровоградська ТЕЦ заборгувала «Газ України» більше 10 мільйонів гривень, і борг з кожним днем збільшується. Це призвело до того, що «Кіровоградська теплоенергоцентраль» є одним з перших підприємств України в чорному списку «Нафтогазу» на відключення. Щоб не допустити відключення, а відтак і розмороження систем в житлових будинках та установах, депутат міської ради Олександр Дануца навіть пропонує ввести в місті надзвичайний стан.

З огляду на все це, вчора 22-го січня, Кіровоградський виконком погодив розірвання договору оренди по ТЕЦ. На закритому засіданні Кіровоградського виконавчого комітету було одноголосно прийнято рішення про погодження проекту рішення щодо розриву договору оренди цілісного майнового комплексу "Кіровоградська ТЕЦ" із ТОВ "Високі енергетичні технології" (м.Харків).

Остаточне рішення має прийняти сесія Кіровограської міської ради, яка має відбутися, орієнтовно, 29-го січня. До того часу у підприємства ТОВ "ВЕТ" є шанс розрахуватися з боргами і домовитися з ДК "Газ України". У такому випадку, за словами учасників процесу, рішення міської ради може бути негативним. Проте члени виконкому вважають малоймовірним, що ТОВ "ВЕТ" зможе розрахуватись і домовитись з ДК "Газ України". Тому, очевидно, що Кіровоградська ТЕЦ буде повернена у комунальну власність. Вже сьогодні міська влада повинна шукати інвестора, який би зміг забезпечувати стабільні розрахунки за споживання газу, адже в умовах кризи, міський бюджет таке навантаження не витримає.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus