КРОПИВНИЦЬКИЙ

Державний прапор України замайорів біля пам`ятника кобзареві

0

Державний прапор України замайорів біля пам`ятника Тарасу Шевченку в центрі Кіровограда. Півтора десятка активістів громадського руху «Не будь Байдужим» 10 грудня 2009 року підняли прапор біля пам`ятника кобзареві...

Це місце для кожного свідомого кіровоградця асоціюється з патріотизмом. А ще - мітингуванням з різних приводів: «В нашому місті була боротьба за прапор на щоглі біля пам`ятника Тарасу Шевченку. Ця щогла разом із прапором була встановлена публічно, під час одного з мітингів 16 липня 1991 року. Міська влада тоді дозволу на це не дала, але й не протидіяла самому встановленню. А коли настали сутінки і люди розійшлись, омонівці безперешкодно скрутили трьох добровольців, що охороняли прапор, і висмикнули щоглу. Але процес такими заходами вже було не зупинити.»("Вечірня газета"03.02.2002) (1)

Пройшло 17 років і біля пам`ятника Кобзареві весь цей час незмінно висів прапор, часто потріпаний і брудний. І от 23 серпня минулого року замайорів новий прапор – красень величезних розмірів! На підняття новенького прапора на виконання розпорядження Президента України посходилося чимало представників влади різних рівнів, студентство, представників різних установ та організацій і просто громадян, що прийшли вшанувати символ державності в день його «професійного» свята.

Такої уваги до державної символіки в нашому місті ще не було! Міліціонери, наприклад, не тільки нікого не затримували, а навіть «возлагали» віночки і квіти до підніжжя пам`ятника Тарасу Шевченку!

Зрозуміло, що завітали на це свято і ми – «небайдужі» з Кіровоградського осередку. Було вражаюче гарно і святково (не дивлячись на нещирість промовців, котрі десяток років тому «клеймілі позором» «украінскіх буржуазних націоналістов і іх бандеровскую сімволіку» - робота така в них, знаєте.. )

Пройшов місяць, а може - тиждень і прапора біля Шевченка не стало. Чи то ОМОнівці «тряхнулі старіною», чи злодії зазіхнули, а мо й заощадливі керманичі нашого міста та області вирішили зняти, очевидно дорогий в грошовому еквіваленті, прапор. Щоб було що урочисто підняти за рік… Так чи інакше, але чотири місяці щогла на знаменному місці, ледь не на єдиній вулиці з українською назвою в центральній частині обласного центра, простояла без прапора.

Не знаю, хто відповідає за те, щоб державна символіка була присутня у визначених місцях і чи є взагалі така посада, але дуже хочеться, щоб український прапор незмінно лишався на цьому історичному місці.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus