КРОПИВНИЦЬКИЙ

Дах над головою забирає криза

0

Можна не казати знову і знову, як сьогодні живеться простим громадянам. Настрій пригнічують не тільки копійчані доходи більшості людей, а ще й психологічний тиск від так званої кризи.

Якщо деяким людям криза показала зуби тільки підвищеними цінами на продукти та товари першої необхідності, то до тих, хто взяв кредити на житло, автомобілі, вона аж вишкірилася. Саме такі позичальники, здебільшого молоді люди, сподівалися на перспективу і вірили в благополучний завтрашній день. Як вдається їм виконувати сьогодні свої боргові зобов`язання і забезпечувати собі більш-менш нормальне існування? Про це розмова з кіровоградкою Оленою Шевченко.

– Своє сімейне життя ми з чоловіком розпочали з... кредиту. Так склалося, що для купівлі окремої квартири нам не вистачало грошей. На той час ми обоє працювали, тож вирішили взяти залишок суми (а треба було десять тисяч доларів) в банку. Не скажу, що кредит було легко отримати. Попобігали тоді чимало, але бажану суму нам надали терміном на тридцять років. Ми купили власну хорошу двокімнатну квартиру. На капітальний ремонт грошей уже не залишилося, тому обійшлися косметичним, зробленим власними силами. З того часу не минуло й року. Звісно, ми раділи, бо бачили перспективу і можливість заробляти і повертати позичені кошти. Чоловік на той час заробляв приблизно триста доларів, половина з яких ішла на сплату кредиту. Решти нам вистачало, щоб більш-менш нормально жити. Але за цей короткий час відбулося чимало змін, які вплинули на наше майбутнє. Перш за все в нас народилася донечка. Ми безмежно раді і щасливі, що вона у нас є. Але відповідно значно зросли наші витрати. До того ж я перестала працювати. Звичайно, не втратила зв`язок зі своєю роботою. Коли є нагода підзаробити, то біжу навіть з дитиною на руках. Нам ще пощастило, що донечку досі годую груддю. Це сьогодні дуже велика економія, бо на дитяче харчування для штучного вигодовування потрібно щомісяця більше тисячі гривень. До того ж багато дитячих речей нам подарували, тож не довелося на це витрачати кошти. Економимо як можемо.

Олена щиро переймається фінансовою спроможністю своєї сім`ї, бо в них кожна копійка на обліку. А тут ще й коливання курсу долара. Якщо на початковому етапі сплати кредиту молоді платили 5,5 гривні за долар, і на це йшла половина заробітку чоловіка, то зараз при незмінному відсотку сплати кредиту на це йде дві третини доходів родини. Чоловікові Олени доводиться працювати на двох роботах, щоб утримати сім`ю. Крім того, він ще й навчається в одному з Кіровоградських ВНЗ, за навчання теж треба сплачувати. У боргову яму тягнуть комунальні платежі, бо на них уже не вистачає коштів. Що ж може дозволити собі в цій ситуації молода родина?

– Щоб купити нам обом зимове взуття, довелося добряче піднатужитися, – розповідає далі Олена. – Ми забули про свинину, яловичину. Цих продуктів я не купую. Їмо борщі, супи з курятиною, каші. Навіть картоплю готую рідко, бо вона дорога. З тривогою думаю про найближче майбутнє, коли дитині потрібна буде вже інша їжа, крім молока. Це додаткові витрати. Вийти на роботу ще рано, бо донечка зовсім маленька. Я її годую молоком, та й ні з ким залишити на цілий день. Не хочеться про це думати, але якщо ситуація не зміниться, то доведеться продавати квартиру. Жаль, звичайно, розлучатися із майже здійсненою мрією, але держава іншого шансу молодим, на жаль, не дає.

Сподіватимемося, що Олена зі своєю родиною таки житиме у власному помешканні й матиме можливість сплатити повністю позику. Цікаво, чи мають аналогічні проблеми її ровесники в європейських країнах? Адже наш уряд запевняє, що там теж “лютує” криза. На щастя, можливість довідатися про це сьогодні є, бо багато наших співвітчизників навчаються або ж працюють за кордоном і спілкуються зі своїми родичами в Україні. З розповідей земляків, що перебувають у Західній Європі, знаємо, що там ніхто з простих громадян навіть не згадує про кризу. Там удосталь і харчів, і решти товарів, та й купівельну спроможність тамтешні громадяни не втратили. До того ж зараз там спостерігається традиційне для різдвяного періоду явище – знижки на всі товари. Придбати будь-які продукти можна дешевше, ніж зазвичай. Правда, у деяких українців там спрацьовує наша національна риса – запасатися на чорний день. Тож їм, напевно, уже точно криза не загрожує.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus