КРОПИВНИЦЬКИЙ

Звільняються від оподаткування

0

У сучасному житті багато наших співвітчизників їздять за кордон по особистих справах, у гості, відрядження, для участі у змаганнях або на відпочинок. При їх поверненні на Україну виникатиме питання - у яких випадках ввезені предмети не оподатковуватимуться та які при цьому необхідно мати документи? Роз`яснення надає начальник Кіровоградської митниці Василь Олександрович Компанієць.

Згідно статей 252, 299 Митного кодексу України та відповідно до статті 8 Закону України від 13.09.2001 №2681-111 «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» (далі - Закон) окремі товари звільняються від оподаткування.

Від оподаткування звільняються предмети, які ввозяться (пересилаються) громадянами і входять до складу спадщини, відкритої за межами України на користь резидента, у разі підтвердження складу спадщини органами, що вчиняють нотаріальні дії у країні її відкриття. Зазначене підтвердження легалізується у відповідній закордонній дипломатичній (консульській) установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Не оподатковуються предмети, одержані громадянами-резидентами у вигляді нагород і призів на змаганнях, конкурсах, фестивалях за межами України, за умови документального підтвердження факту одержання нагороди, призу, завірений нотаріальними органами відповідної країни. Зазначене підтвердження легалізується у відповідній закордонній дипломатичній (консульській) установі України.

Якщо тимчасово ввозяться товари під зобов`язання про їх зворотне вивезення, то митниці пред`являються зобов`язання про зворотне вивезення цих товарів та документ про надання фінансових гарантій щодо забезпечення стягнення.

Звільняються від оподаткування предмети, що ввозяться (пересилаються) у разі переселення громадян на постійне місце проживання в Україну, в тому числі й механічні транспортні засоби. При цьому громадяни України пред`являють митниці паспорт громадянина України для виїзду за кордон зі штампом "Постійне проживання" або таким написом (для громадян України, які виїхали за її межі тимчасово та подали клопотання про залишення на постійне проживання за кордоном) з відміткою про дату поставлення та зняття з постійного консульського обліку, засвідченою гербовою печаткою консульської установи України в країні попереднього проживання такого громадянина. Іноземці та особи без громадянства пред`являють митниці паспортний документ громадянина іноземної держави на право виїзду за кордон з імміграційною візою на постійне проживання в Україні, виданою компетентним органом України, та/або посвідку на постійне проживання в Україні. Також подаються документи, що підтверджують право власності на транспортний засіб не менше одного року та перебування транспортного засобу на обліку в країні постійного місця попереднього проживання не менше року.

Митне оформлення таких товарів (предметів) здійснюється після подання всіх документів, що підтверджують право громадян на звільнення від оподаткування під час митного оформлення, або за умови сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), установлених законодавством України.

Документи, необхідні для здійснення митного оформлення товарів із звільненням від оподаткування, подаються митному органу разом з товарами власником таких товарів або вповноваженою особою.

У разі декларування товарів з використанням митної декларації вноситься інформація про документи, які підтверджують право громадян на звільнення від оподаткування.

У разі декларування товарів з використанням вантажної митної декларації вноситься інформація про документи, які підтверджують право громадян на звільнення від оподаткування, коди пільг в обкладенні ввізними митом, податком на додану вартість та акцизним збором.

Документи або їх копії, що підтверджують право громадян на звільнення від оподаткування, залишаються у справах митного органу.

Крім того не оподатковуються особисті речі громадян та товари, сукупна вартість яких не перевищує 200 євро та мають вагу до 50 кг.

Громадяни можуть ввозити на одну особу алкогольні напої та тютюнові вироби без сплати податків до двох літрів вина та одного літру міцних алкогольних напоїв, до 200 цигарок або 50 сигар, або 250 грамів тютюну, або набір таких виробів загальною вагою не більше 250 грамів.

Алкогольні напої та тютюнові вироби, зазначені вище, звільняються від оподаткування за умови, що вони ввозяться на митну територію України громадянами, які досягли 18-річного віку, та переміщуються у супроводжуваному багажі або ручній поклажі громадян. Алкогольні напої та тютюнові вироби незалежно від їх кількості не звільняються від оподаткування, якщо особа, яка ввозить їх на митну територію України, була відсутня в Україні менш ніж 24 години.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus