КРОПИВНИЦЬКИЙ

Міфічні ельфи витають над Інгулом

0

Важко, мабуть, знайти мешканця Кіровограда, який би не знав про існування в місті броварні. А що вже казати про середньо-старше покоління!

Пивом, виготовленим на нашому пивоварному заводі, любили посмакувати не тільки в містах і селах області, куди його доставляли.
Продукція кіровоградських пивоварів користувалася попитом у гостей міста, звідки б вони до нас не приїздили. За найкращий сувенір вважалося привезти до Києва, Москви, навіть самої Одеси кілька пляшок барвисто-сріблястого напою.

Старше покоління кіровоградців, певне, пам`ятає (не може не пам`ятати!) високу цегляну трубу над виробничими корпусами заводу. На самій верхівці її стояв на задніх лапах виготовлений з металу бурий ведмідь, а в передніх тримав срібну діжку, присмоктавшись до неї губами. Що символізував цей казковий хижак на такому місці і на такому специфічному підприємстві?

Виявляється, ведмідь має безпосередній стосунок до виробництва пива. Ще в сиву давнину, коли в Європі не існувало державних утворень, а жили лиш різні племена, над ними витали легендарні ельфи, або ж альфи, – духи природи. Вони заселяли повітря, землю, гори, ліси і людське житло. Ельфи були добрими і красивими. Від людей вони відрізнялися довговічністю, надприродними силами. А в іншому геть були схожими на них і навіть могли вступати у шлюб з людьми.

І жили собі два ведмеді – Урсок і Урсол. Були вони добрі друзі ельфів, а деякі племена вважали їх за богів. Урсол славився майстерністю виготовляти статуї із засушених дерев, а Урсок вважався найкращим пивоваром серед ельфів. Урсол був знатним шаманом, а кігті та міцні зуби Урсока робили з нього непереможного воїна. Брати-близнюки дуже любили спілкуватися з людьми. Подобалося їм катати на своїх спинах маленьких дітей, а також “пропустити” з їхніми батьками кухлик-другий доброго елю: напою, винайденого ельфами.

Загалом же Урсок і Урсол – зачинателі вчення, що закликає до благородства, розвитку духовних рис і готовності відгукнутися на будь-який заклик про допомогу. Невипадково Київський князь Володимир Великий, як і більшість правителів держав Європи, прийняв християнство.Воно стало правонаступником братів-ведмедів Урсола та Урсока, а бурий ведмідь – символом виробництва пива. Цей напій здавна засмакував жителям більшості країн світу.

У Європі одними з перших налагодили виробництво пива бровари Київської Русі. Обожнювали це “питіє” київські князі, а в подальшому представники знаті, особливо купці. Із заснуванням Єлисаветграда сюди переселилися майстри пивоваріння. За даними на 1795 рік у місті діяли два солодовенних, тобто пивоварних, заводи, на яких виробляли до однієї тисячі відер пива за рік. На кожного жителя міста припадав один літр пива, але ж пила його дуже незначна частина населення.

А наприкінці ХІХ століття у місті над Інгулом виникає досить велике підприємство під назвою “Акціонерне товариство Єлисаветградського пиво-медоварного заводу та солодоварного заводу “Г.О.Зельцер”. Отоді на високій заводській трубі і встановили металеву фігуру покровителя пивоваріння ведмедя Урсока. Її можна було бачити з будь-якого кінця міста, особливо красиво ведмідь проглядався ясного сонячного дня. До діжки над головою ведмедя, мов магнітом, притягувало погляди любителів цього смачного благородного напою.

Варто зазначити, що власник заводу Зельцер був людиною дуже підприємливою. Він налагодив ще й виробництво мінеральної води, яку ще не так давно старожили міста називали “зельцерською”.

Останніми роками кіровоградський пивзавод з різних причин дуже “пробуксовує”, втративши своє лідерство серед подібних підприємств. Таке могло трапитися тільки тому, що не стало ведмедя Урсока. Та, як відомо, цей звір полюбляє зимову сплячку… Але все минає, настає пробудження. Духи не вмирають, а періодично спускаються на нашу грішну землю.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus