КРОПИВНИЦЬКИЙ

Як економічна криза вплинула на економіку Кіровоградщини?

0

На засіданні міськвиконкому підведені підсумки роботи промисловго комплексу Кіровограда за 9 місяців 2008 року.

Як повідомила заступника директора департаменту економіки та фінансів Олена Осауленко, протягом січня-вересня 2008 року міською владою був вжитий комплекс організаційних заходів, спрямованих на створення умов для регіонального розвитку, виконання міського бюджету та реалізацію Програми економічного і соціального розвитку містаКіровограда на 2008 рік.

Обсяг реалізованої продукції за січень-вересень 2008 року становить 2 млрд. 248, 4 тис.грн. Питома вага обсягів реалізованої продукції в загальних обсягах по області складає 45, 8 %.
Темп розвитку обсягів промислового виробництва по місту за січень-вересень 2008 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становив 105,8%.

Олена Осауленко звернула увагу, що темп росту обсягів промислового виробництва за 9 місяців поточного року у машинобудуванні порівняно з аналогічним періодом минулого року склав 97,8%. Певні труднощі відчуває ЗАТ «Радій», що пояснюється різким зменшенням обсягів виробництва внаслідок відсутності довгострокової державної стратегії розвитку атомної енергетики та скороченням замовлень на оновлення обладнання існуючих енергоблоків вітчизняних АЕС.

Майже не працювало у І півріччі ТОВ «Друкмаш-Центр» у зв`язку з відсутністю фінансування Міністерством праці та соціальної політики України замовлень на виготовлення засобів пересування інвалідів.

Протягом тривалого часу не працює ДП «Кіровоградський ремонтний завод» внаслідок відсутності фінансування замовлень з боку Міноборони України.

Заступник директора департаменту зазначила, що провідні підприємства міста здійснили активну інноваційну діяльність. Так, на ВАТ «Червона зірка» виготовлено посівний комплекс «Сіріус»-10, який є зразком енергозберігаючої посівної техніки для потреб АПК країни. ВАТ «Гідросила» працювало над розширенням номенклатурного ряду насосів та моторів.

ЗАТ «Креатив» освоїло виробництво нових видів продукції: замінника молочного жиру «Делікон», маргарину столовий «Гармонія -Люкс», масла купажованого тощо.

Промисловими підприємствами активно впроваджувались енергоефективні технології та енергозберігаючі заходи.

Ситуація в інвестиційній діяльності показує, що замовниками усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування в економіку міста спрямовано 400 млн. грн. капітальних інвестицій.

З початку року введені в експлуатацію житловий будинок по вул.. Мира; вул.. Жадова, 20 корп.1, спортивно-оздоровчий клуб по вул.. Дзержинського, 57; гуртожиток готельного типу по вул. .Братиславській, 5-б; адмінбудівлю Кіровоградської філії ВАТ «Кредобанк»; котельню по вул.. Братиславській ВАТ «Гідросила»; цех по виробництву плодово-ягідних наповнювачів та глазурі по вул.. В. Терешкової (фірма «Ласка») та ін.

За 9 місяців, передбачає Олена Осауленко, очікується збільшення обсягу інвестиції в житлове будівництво, яке становитиме 53,7 млн. грн., буде введено в експлуатацію 30,8 тис. кв. м житла, що на 28% більше ніж за 9 місяців 2007 року.

Номінальна середньомісячна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника за січень-вересень 2008 року, знаходилася на рівні 1477 грн., що на 37,7 % більше з відповідним періодом минулого року.

Середній розмір пенсії за віком становив 881,46 грн., що на 46,1 % більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, повідомила Олена Осауленко.

Виходячи з аналізу, можна зробити висновок, протягом 9 місяців поточного року вдалося забезпечити позитивний розвиток галузей господарського комплексу міста, про що свідчить приріст по основних показниках соціально – економічного розвитку міста у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

На жаль, підкреслила Олена Осауленко, невирішеною проблемою залишається збільшення заборгованості із заробітної плати, погіршення стану підприємств житлово – комунальної сфери, які утримують житловий фонд та надають послуги з тепло-, водопостачання, збільшення податкової заборгованості і недоїмки до Пенсійного фонду, стрімке зростання цін на продовольчі товари.

Виконавчий комітет своїм рішенням зобов`язав департамент ЖКГ забезпечити контроль за 100% виплатою заробітної плати та погашення заборгованості з неї працівникам підприємств житлово – комунальної сфери.

Міська комісія з питань своєчасності виплати заробітної плати отримала доручення у взаємодії з контролюючими та правоохоронними органами застосовувати до порушників законодавства про оплату праці дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Виконавчий комітет звернув також увагу керівників підприємств на необхідність вжиття заходів щодо стабілізації роботи підприємств і недопущення звільнення працюючих та виникнення заборгованості із заробітної плати, внесках до Пенсійного фонду України і платежів до бюджету.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus