КРОПИВНИЦЬКИЙ

Клуб захисту дешевої нафти

0

Клуб захисту дешевої нафти

Падіння цін на вуглеводні не зміг зупинити навіть Китай

Світові котирування нафти сорту Brent за кілька днів липня знизилися з $62/бар до $56/бар. Головною причиною чергового спадного тренда стала офіційна заява Shell про загострення конкурентної боротьби між США та Саудівською Аравією за ринок ЄС.

Вас попереджали

Глава правління нідерландсо-британської нафтогазової корпорації Бен ван Берден заявив, що Ер-Ріяду у 2014 році вдавалося коригувати політику Вашингтона на збільшення видобутку сланцевої нафти. Американське зростання було меншим, ніж очікувалося через зниження цін країнами ОПЕК. Це уповільнило строки нарощування експорту в Європу вуглеводнів із США, але сам цей ріст ніхто не відміняв, що породжувало відкладені очікування на світових біржах. «Падіння вартості нафти після рішення ОПЕК в листопаді не скорочувати виробництво на тлі того, що видобуток в Штатах різко зростає, а очікування збільшення світового попиту не виправдалися, послали потужний сигнал — саудити більше взагалі не гарантуватимуть яку-небудь ціну нафти», — підсумував нову тенденцію Бен ван Берден.

Більшість європейських експертів проігнорували висновок Shell і віднесли падіння світових цін нафти до зовсім іншої причини — іранської. Прихильники версії вважали, що до початку липня переговори з приводу іранської ядерної програми зайдуть у глухий кут через принципову відмову Тегерана допустити інспекцію МАГАТЕ на військові об’єкти. Але ці надії не виправдалися. На початку літа кілька десятків танкерів іранської компанії National Iranian Tanker Company (NITC) були поставлені на якір і переведені в статус сховищ, чекаючи остаточного скасування санкцій до кінця 2015 року, що, ймовірно, і станеться.

Іранське питання знайшло відгук у Європі, адже ЄС потрібні низькі ціни на нафту для стимулювання економічного зростання. На цей регіон в 2014 році припало більше 50% виручки іранської компанії NITC, і ця частка може збільшитися. У 2009–2015 рр. компанія збільшила свій флот вдесятеро, з потужності поставки 11 млн. т до більш ніж 100 млн. тонн нафти і нафтопродуктів на рік. Оцінюючи таке зростання, біржові аналітики припускали, що основний вектор активності іранського експорту припаде на КНР. Ця країна не підтримує санкції проти Ірану, і нібито готова купувати все більше іранської нафти. Але це не так. Іранська нафта має вдвічі-втричі більшу собівартість видобутку, ніж у Саудівській Аравії, тому їм вигідніше постачати нафтою ближчу Європу, а не Далекий Схід. До того ж, через очікування посилення ролі корпорацій США в КНР і на Далекому Сході, нафтові компанії Саудівської Аравії щорічно перенаправляють у цей регіон неабияку частину свого експорту, щоб зберегти частку на ринку та приборкати прийдешню гегемонію північноамериканських компаній. Перенаправлення більшості експорту нафти Ірану на ЄС, що відбувається зараз, повністю ламає баланс зусиль Ер-Ріяда. Для збереження своїх часток на регіональних ринках саудитам потрібно буде неодмінно збільшувати видобуток, і грати на пониження світових цін.

Все нижче

Врятувати світові ціни від низького рівня ($57–65/бар) могла б поява даних про їх непорівнянність із собівартістю видобутку сланцевої нафти в США. Однак, за рідкісним винятком, прибутковість розробки нетрадиційних покладів в Штатах цілком витримує такий рівень світової ціни. Отже, пророцтва масових банкрутств у цій галузі американської економіки не виправдалися.

Єдине, що стримує світовий ринок нафти від подальшого падіння — політика Барака Обами на штучне обмеження експорту. Ця стратегія спрямована на здешевлення внутрішніх цін і збільшення економічного зростання в американських Тихоокеанських штатах. Адже судячи з останніх тенденцій, експорт нафти та скрапленого газу з США розвиватиметься в східному напрямку, а додатковий попит Європи, найімовірніше, в найближчі роки доведеться перекривати Ірану та Саудівській Аравії.

Ще один фактор, який не зміг зупинити липневе падіння світових нафтових котирувань — перегрів китайської будівельної індустрії. Кредитування в будівництві виявилися для економки КНР надто тонкою матерією. Після банкрутства декількох страхових та іпотечних компаній, індекс головної у КНР фондової біржі Shanghai Composite вперше за останні роки впав на 25%. Уряд КНР, який володіє гігантськими фінансовими резервами, зміг стабілізувати ситуацію, й не допустити подальшого обвалу фондових бірж. Але з’явився чіткий сигнал, що будівельна лихоманка в Китаї негативно вплинула на кредитну основу системних галузей китайського експорту.

Ці та багато інших насторожуючих новин із КНР, звичайно ж, тільки підливають масла у вогонь пожежі гострої цінової конкуренції, яка вразила світовий ринок нафти, починаючи ще з минулого року.

Фото: Shutterstock.

Інформація за темами: нафта, США, ЄС

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus