КРОПИВНИЦЬКИЙ

На дроті

0

На дроті

Приватизація «Центренерго» може обернутися припиненням його існування

Нещодавно Фонд держмайна опублікував список лотів, які будуть виставлені на приватизаційні торги в цьому році. Фундамент цього реєстру складають підприємства паливно-енергетичного комплексу, деякі з яких будуть продані з молотка вже цього місяця. Але найбільший інтерес викликає «блакитна фішка» ринку — ПАТ «Центренерго».

Веселий контролер

Підвищену увагу до цього підприємства можна пояснити тим, що воно є останнім великим державним активом в області теплової енергогенерації. Але особливого пафосу прийдешньому конкурсу додає те, що продаж «Центренерго» під особистий контроль взяв прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Нещодавно він заявив про особисті переговори з французькими та американськими інвесторами, які, за його словами, виявили великий інтерес до цієї енергокомпанії.

На ринку цю новину ніхто не сприйняв всерйоз. По-перше, тому що частина активів ПАТ перебуває під реальною загрозою знищення (одна з трьох її станцій — Вуглегірська ТЕС — знаходиться за декілька кілометрів від так званої лінії розмежування в Донецькій області та в будь-який момент може опинитися під обстрілами). По-друге, український енергоринок надмірно зарегульований, через що економіку будь-якого його учасника можна правити вручну, тим самим роблячи непрогнозованим бізнес підприємства. Такі умови — дикість для цивілізованих інвесторів, тому розраховувати на їхню участь у приватизації «Центренерго» наївно.

А проте прем’єр-міністр не послаблює хватку. Минулого тижня він публічно зажадав від глави Міністерства енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина «негайної передачі акцій «Центренерго» ФДМ для подальшої приватизації». «Технічні перешкоди навмисне зводяться для того, щоб не приватизувати компанію. Тому, пане міністре, уряд вимагає від вас невідкладної передачі акцій «Центренерго» ФДМ, як це було прийнято розпорядженням Кабміну», — відрізав прем’єр.

Виявлену наполегливість ринок сприйняв неоднозначно. Одні вважали, що квапливість пов’язана з першим україно-американським бізнес-форумом, який стартував на цьому тижні та в ході якого планується показати інвестиційні можливості для американських компаній в українській економіці і насамперед — в енергетиці.

Інші міркували більш приземлені. Адже з продажем «Центренерго» влада позбавляється і від його проблем. Головна з них — забезпечення двох теплових станцій компанії (Трипільської і Зміївської) вугіллям антрацитом, яке став дефіцитним після втрати частини Донецької і Луганської областей.

Стій, хто веде!

У теорії після приватизації ПАТ проблема нестачі палива дійсно може зійти нанівець. Наприклад, якщо новий господар компанії буде з США, де немає недоліку в антрациті. Але для Арсенія Яценюка ситуація виявиться безпрограшною за будь-якого розкладу, адже після зміни власника «Центренерго» забезпечення станцій компанії вугіллям вже буде не проблемою уряду, а прямим обов’язком новоспеченого господаря. І це, до речі, передбачено в кваліфікаційних умовах ФДМ.

Цим начебто всі повинні бути задоволені. Щоправда, приватизацію «Центренерго» складно буде назвати зразково-показовою. По-перше, тому що ця компанія однозначно буде продана дешевше своєї ринкової вартості (як мінімум через кризу). По-друге, не потрібно забувати, що ПАТ з 2004 року по сьогодні знаходиться в процедурі банкрутства, і перехід підприємства в приватні руки може дати найнесподіваніші результати. Наприклад, втрата державного статусу означає, що «Центренерго» автоматично втрачає право на отримання держпідтримки у вигляді кредитів від підпорядкованих уряду банків. А це може підштовхнути армію кредиторів до інтенсифікації процесу повернення своїх коштів, що, ймовірно, закінчиться банальним розчленуванням підприємства, яке в Міненерго воліють називати «пооб’єктною приватизацією».

Фото: PHL.

Інформація за темами: Центренерго, Яценюк

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus