КРОПИВНИЦЬКИЙ

Літня кампанія-2014

0

Літня кампанія-2014

Як Україна увійшла у велику геополітичну гру

Рік тому почалася активна фаза АТО. Крім звільнення цілої низки промислових центрів східної України на кшталт Краматорська та Сєвєродонецька, літній наступ-2014 приніс Києву перші геополітичні дивіденди. Адже він зміг повністю зруйнувати первісну ідеологічну парадигму зіткнення в окремих районах Донецької і Луганської областей. Спочатку конфлікт подавався як цивільний, що передбачало демонстрацію незаконних збройних формувань лише як частини більш великого масиву жителів південного сходу країни. За умови реалізації цієї концепції, її прихильники могли б продовжувати діяти за таким же принципом і в інших регіонах України.

Що могло призвести до повної ізоляції нашої держави від морських комунікацій, втрату контролю над південно-західним напрямком газотранспортної системи, через який блакитне паливо подається в Придністров’я, Балканські держави ЄС і Туреччину. Поширення на південний захід дозволило б безкарно припинити міжнародний транзит газу в цих напрямках, і зробити Київ відповідальним за це.

Україна не могла б претендувати на особливу політичну, фінансову та військову підтримку з боку США та ЄС, оскільки вона не виглядала б об’єктом прямого нападу ззовні, а брала участь в суто внутрішньому конфлікті. Адже крім негласної участі у військових діях іноземних спецслужб і найманців у конфлікті брав активну участь місцевий апарат в особі колишніх співробітників обласних управлінь МВС України, а так само їх так званий «оперативний резерв» з раніше судимих громадян, який більше відомий українцям під брендом «тітушки».

Петро Порошенко, до того, як виграв президентські вибори, зміг взяти під контроль ВСУ, і призначив міністром оборони Валерія Гелетея, початковий план псевдо-громадянської війни в Україні реалізовувався досить успішно. Незаконні збройні формування захоплювали місто за містом, без особливого опору з боку силовиків. Такий успіх захлинувся після того, як почався процес наведення хоча б мінімального порядку в управлінні силовиками. Призначення нового керівника Міноборони дозволило керівництву країни мобілізувати ресурси та досягти результатів. Головний серед них — повернення контролю над 74% території Донбасу.

Призначення Гелетея стало одним із ключових моментів минулорічного літнього наступу, у зв’язку з чим це кадрове рішення Порошенка обросло масою версій в дусі теорії змови. Але ніякої конспірології в цьому призначенні не було. Валерій Вікторович на той момент був єдиним силовиком, який мав практичний досвід успішних антитерористичних операцій. Для протистояння у форматі гібридної війни потрібен був досвід протидії бандитським формуванням, і Гелетей, який у минулому очолював УБОЗ та агентурну розвідку МВС, якнайкраще підходив під вимоги часу. Новий міністр відтворив спеціальну службу для виявлення ворожої агентури та фактів невиконання бойових наказів. І саме діяльність агентури в населених пунктах проведення АТО дозволяла з мінімальними втратами насичувати населені пункти в окремих районах Донбасу українськими диверсійно-розвідувальними групами.

Якщо оцінювати роботу Гелетея ширше, то саме при ньому в Мінобороні стартувала адміністративна реформа для підвищення обороноздатності та зростання бойового компонента ВСУ. Він — один із ініціаторів перегляду концепції української армії. Для реформування збройних сил міністр вважав найкращим взірцем швейцарську армію.
У вересні було підписано угоду з міністрами оборони Литви та Польщі про створення спільного формування LITPOLUKRBRIG (ЛітПолУкрбріг), як одного з елементів домовленостей країн НАТО з модернізації української армії. Технічна документація розроблятиметься протягом двох років, а після закінчення цього терміну бригада має бути у повній оперативній готовності. Планується, що від України у формування увійдуть військовослужбовці 80-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ.

Але головне, що після літнього наступу 2014 року під командуванням Валерія Гелетея первісна парадигма конфлікту в Донбасі як громадянської війни була повністю дискредитована. По-перше, військова допомога самопроголошеним республікам від сусідньої держави постала з усією очевидністю. По-друге, світові було продемонстровано, що населення Донбасу в переважній більшості не має сепаратистських настроїв і не підтримує війну. Доказом цього є швидке відновлення нормальної життєдіяльності на звільнених територіях, і повна відсутність там будь-якого антиукраїнського підпілля.

Все це дозволило нашій країні зруйнувати схему приховування істинної природи конфлікту, і висунути зарубіжним партнерам вимоги перейти до надання допомоги та двосторонньої військово-технічної підтримки, і навіть розширення співробітництва до формату проведення міжнародної миротворчої операції. І перехід України на рівень вирішення таких геополітичних завдань був би абсолютно неможливим без феномена літньої наступальної кампанії 2014 року.

Фото: Пресс-служба ДПСУ.

Інформація за темами: війна, Донбас

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus