КРОПИВНИЦЬКИЙ

Як кіровоградські перевізники з пасажирами подружилися

0

Як кіровоградські перевізники з пасажирами подружилися

Запекла дружба між кіровоградськими маршрутниками і їхніми пасажирами триває.

«Кіровоград.proUA.com» з’ясував, які саме цифри застосовували кіровоградські перевізники при підрахунках тарифу на проїзд у 1,75 гривні і як відреагував начальник департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв`язку міськради Микола Цуканов на доручення мера негайно виконати припис прокурора.

За даними Державної інспекції з контролю за цінами у Кіровоградській області, при погодженні тарифу на проїзд у маршрутках у розмірі 1,75 гривні економічно необґрунтовано кілька пунктів.

По-перше, фахівці Держінспекції зіткнулися з труднощами при перевірці правильності нарахування заробітної плати водіям. Нормативна погодинна ставка одного працівника становить 3,62 гривні. У розрахунках перевізників ці цифри коливаються від 3,57 до 10 гривень за годину.

Крім того, виявилося, що не всі підприємства обслуговують маршрути власним автотранспортом – орендують автобуси в інших. За словами начальника Державної інспекції з контролю за цінами у Кіровоградській області Ігоря Фурманова, це є порушенням Закону «Про автомобільний транспорт», у якому зазначено, що автомобільний перевізник – переможець конкурсу – повинен самостійно забезпечувати перевезення.

По-друге, власники маршруток застосували різні коефіцієнти збільшення витрат палива. Деякі з них записали собі «у пасив» 10 відсотків, хоча згідно законодавства у містах з населенням до 500 тисяч цей коефіцієнт має становити не більше 5 відсотків.

По-третє, відзначають в Держінспекції, у розрахунках маршрутників немає економічно обґрунтованого річного пробігу автотранспорту і не взято до уваги фактичний пробіг.

По-четверте, жодним перевізником не враховувалася кількість перевезених пасажирів. Натомість були представлені цифри, які свідчать про пасажиромісткість автобусів.

Всі ці дії, стверджують у Держінспекції з контролю за цінами, дають великі розбіжності собівартості 1 кілометру пробігу маршруток. Ця собівартість вказана у межах від 219,82 до 567,54 гривні за кілометр, хоча мала би бути меншою.

Відтак «тариф на проїзд пасажирів у міському транспорті в розмірі 1,75 гривні є економічно необґрунтованим», вказує Держінспекція.

Як відомо, саме ці дані послугували однією з причин того, що прокурор Кіровограда виніс протест на рішення міськвиконкому про зростання вартості проїзду у маршрутних таксі.

Втім, так само відомо й те, що протести прокурора міську владу не дуже хвилюють. Виконуючи доручення мера Кіровограда Володимира Пузакова, начальник департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв`язку міськради Микола Цуканов розіслав перевізникам однотипні повідомлення. У цих листах він «пропонує визнати такими, що втратили чинність» зміни та доповнення до договорів, якими регламентується проїзд у 1,75 гривні.Зрозуміло, що маршрутники не поспішають приставати на цю пропозицію. А завтра дружба між ними і пасажирами сягне апогею: перевізники планують зовсім не виїхати на маршрути.

Фото з www.kolobkovnet.ru

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus