КРОПИВНИЦЬКИЙ

Перевізники продовжують косити гроші

0

Перевізники продовжують косити гроші

Власники маршрутних таксі у Кіровограді продовжують заробляти на нових тарифах, а міська влада дозволяє їм це робити. Принаймні не забороняє.

Проти підвищення вартості проїзду у кіровоградських маршрутках виступили Антимонопольний комітет, Державна інспекція з контролю за цінами, Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва і прокуратура міста. І міській владі, і перевізникам всі ці приписи – до лампочки. Відділ захисту прав споживачів Кіровоградської міськради ситуацію не коментує.

Коротко нагадаємо історію питання.

27 січня міськвиконком прийняв рішення про підвищення тарифу на проїзд у маршрутних таксі з 1,25 до 1,75 гривні.

29 січня міська рада спробувала відмінити це рішення виконкому, однак не змогла.

Вранці 10 лютого голосування на сесії міськради повторилося – з таким же результатом.

10 лютого після обіду прокуратура Кіровограда призупинила дію рішення міськвиконкому про підвищення тарифу на проїзд у маршрутках до 1,75 гривні, подавши позов щодо його скасування до окружного адмінсуду області.

11 лютого пасажири кіровоградських маршруток почали платити за проїзд 1,75 гривні.

«Кіровоград.proUA.com» має у своєму розпорядженні копії документів, які свідчать про те, що рішення міськвиконкому про підвищення вартості проїзду є незаконним.

Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва

Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва надіслав офіційного листа Кіровоградському міськвиконкому ще 5 лютого. У документі, зокрема, зазначено: «рішення (міськвиконкому про тариф у 1,75 грн. – «Кіровоград.proUA.com») погоджує тариф за одну поїздку пасажира у міському пасажирському автомобільному транспорті у режимі маршрутного таксі для перевізників усіх форм власності, що містить ознаки регуляторного акта, а тому вказане рішення повинно було бути прийнятим відповідно до Закону».

Інакше кажучи, прийняттю рішення про підвищення вартості проїзду у маршрутках мали би передувати відкриті обговорення із залученням громадськості. Обговорень, як відомо, ніяких не було.

Відтак представництво держкомітету в Кіровоградській області пропонує міськвиконкому «внести зміни або визнати таким, що втратило чинність, вказане рішення як таке, що прийнято з порушенням вимог Закону».

Антимонопольний комітет

Наступного дня, 6 лютого, до Кіровоградської міськради письмово звернулося обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету. Цей лист містить кілька цікавих пунктів.

По-перше, розрахунки нового тарифу виконано відповідно до наказу Міністерства транспорту України №461, який і досі не набув законної сили.

По-друге, з питань погодження нової вартості до властей зверталися не всі перевізники. Із 15-ти зареєстрованих у Кіровограді власників маршрутних таксі офіційні подання до виконкому зробили лише 5.

По-третє, основою для прийняття рішення про погодження тарифу у розмірі 1,75 гривні став «Протокол погодження правильності формування тарифів на перевезення пасажирів у міському сполученні від 5 грудня 2008 року», підписаний аудиторами АФ «Дункан-аудит» Г.М. Давидовим (член міськвиконкому), О.В. Шелковниковою та представниками окремих перевізників. При цьому, відзначають в Антимонопольному комітеті, при розрахунках застосовано коефіцієнт пасажиромісткості 0,6 – 0,7. Фактично ж цей коефіцієнт є вдвічі вищим.Антимонопольний комітет рекомендує міськвиконкому «припинити дії, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, скасувавши рішення виконавчого комітету» про зростання вартості проїзду.

Рекомендації підлягають обов’язковому розгляду, зазначається насамкінець. Якщо відповідних заходів вжито не буде, АМКУ порушить справу про захист економічної конкуренції.


Державна інспекція з контролю за цінами

До інспекції із депутатським запитом звернувся БЮТівець, екс-мер Кіровограда Валерій Кальченко. У відповідь він отримав перелік статей розрахунку нового тарифу, які, на думку Держінспекції з цін, є економічно необґрунтованими.

Крім того, в інспекції відзначили, що порушено процедуру прийняття регуляторного акта: не забезпечено його громадське обговорення.

За результатами проведеної перевірки новий тариф названо таким, «що не відповідає вимогам чинного законодавства».

Прокуратура Кіровограда

9 лютого прокурор Кіровограда Олександр Бабіков виніс протест на рішення міськвиконкому про нову вартість проїзду у маршрутках. Він перерахував порушені статті законодавства і наголосив: «Протест зупиняє дію опротестованого акта та підлягає обов’язковому розгляду у десятиденний термін після його надходження».
10 лютого Бабіков перестрахувався і звернувся з позовом до окружного адміністративного суду Кіровоградської області. Тим самим рішення міськвиконкому мало би призупинитися ще раз.

Як воно призупинилося насправді, неважко переконатися, сівши у будь-яку маршрутку.

У відділі захисту прав споживачів Кіровоградської міськради «Кіровоград.proUA.com» порадили зателефонувати в управління транспорту та зв’язку. На репліку «поясніть, будь ласка, що робити людям, яких водії змушують платити гривню сімдесят п’ять» співробітниця відділу на ім’я Ольга (прізвище вона назвати забула) просто поклала слухавку.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus