КРОПИВНИЦЬКИЙ

65 років тому Кіровоград визволили від фашистської окупації

0

65 років тому Кіровоград визволили від фашистської окупації

8 січня 2009 року Кіровоград відзначає 65-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників.

Уже в перші дні окупації фашисти розстріляли понад 10 тисяч мирних жителів Кіровограда. Гітлерівці проводили масові арешти комуністів, комсомольців, радянських активістів та членів їх родин, піддавали їх жорстоким тортурам, а потім розстрілювали без суду та слідства. На базарній площі (нині – комплекс універсального торгового об’єднання «Кіровоград») було побудовано три шибенивці, на яких вішали місцевих мешканців.

У в’язниці на Польовій вулиці було закатовано близько 3 тисяч людей.

Фашистські коменданти відправляли людей на роботи до Німеччини, лише з Кіровограда було вивезено понад 10 тисяч чоловік, а з області – 52 тисячі. Крім того, протягом жовтня 1941 року у місті стратили понад 6 тисяч євреїв.

У серпні – листопаді 1941 року в окупованому Кіровограді почали виникати підпільні групи, якими керували Лахман П.І., Федоров В.В., Конарєв І.В., Рибалкін В.Н., Желізняков П.П., Бур’янова О.З., Медведєв М.І. Пізніше вони об’єдналися з групою Полєнцова і за пропозицією Лахмана П.І. стали називатись організацією імені Ворошилова. Підпільні групи займалися виготовленням і розповсюдженням листівок, проведенням масово-агітаційних робіт серед населення, проведенням диверсій.

За весь період Другої Світової Кіровоградщина втратила 92 тисячі 860 жителів, в оборонних та наступальних боях – 152 тисяч 155.

На 10 годину ранку 8 січня 1944 року зусиллями 5-ї, 7-ї гвардійських армій і 5-ї гвардійської танкової армії Кіровоград було звільнено.

Значну частину оточеного ворожого угруповання було знищено, лише небагатьом гітлерівцям вдалося вирватися через Обознівку і втекти. На вечір 10 січня залишки німецьких військ на території Кіровограда було знищено остаточно.

За матеріалами офіційного сайту Кіровоградської міської ради

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus