КРОПИВНИЦЬКИЙ

Втрата тепла

0

Втрата тепла

Несподівано настала зима, і з 12 січня третина Кіровограда може залишитися без опалення через борги теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ.

Сумарний борг кіровоградських теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ становить більше 21 мільйона гривень. Ці цифри оприлюднив на позачерговому засіданні міськвиконкому 6 січня директор департаменту житлово-комунального господарства – заступник Кіровоградського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Кухаренко. Він же і повідомив «радісну» різдвяну новину: 8 – 12 січня ДК «Газ України» почне відключати від газу всіх боржників.

За даними Кухаренка, структура боргів розподіляється між трьома теплопостачальними підприємствами Кіровограда таким чином. КП «Теплоенергетик» (селище Нове) винне за спожитий газ 807,4 тисячі гривень, ДП «Теплоенергоцентраль» – 10 мільйонів 827 тисяч гривень, ДП «Кіровоградтепло» – теж понад 10 мільйонів гривень. Знайти ці суми впродовж кількох днів, на думку директора департаменту ЖКГ міськради, нереально.

– Підприємство знаходиться у тяжкому фінансовому стані, – зізнався на засіданні виконкому директор «Теплоенергетика» В’ячеслав Карауш. – Ми працюємо фактично збитково. Ми не можемо своєчасно виплачувати заробітну плату і розраховуватися за енергоносії. Хто ж знав, що держава підвищить ціни на газ… От якби нам міськрада повернула різницю у тарифах на водопостачання – а це 1 мільйон 959 тисяч…

– У вас не підготовлена документація, тому міськрада не може заплатити вам жодної копійки, – заперечив на це мер Кіровограда Володимир Пузаков. – Скільки ви готові сплатити за газ?

– Щодня будемо платити десь по десять тисяч гривень, – пообіцяв Карауш.

З урахуванням того, що до часу «Ч» лишилося 4 – 6 днів, «Теплоенергетик» зможе повернути ДК «Газ України» щонайбільше 60 тисяч гривень. Відтак відключення підприємства від газопостачання все одно не уникнути.

Не має договору з ДК «Газ України» і ДП «Теплоенергоцентраль». Директор підприємства Ростислав Клоков пояснює це тим, що домовитися з керівництвом ДК складно.

– У середині грудня я їздив кілька разів у ДК «Газ України», – заявив на виконкомі Клоков. – Заславський (заступник директора ДК «Газ України» з питань газопостачання та розрахунків Михайло Заславський – «Кіровоград.proUA.com») відмовлявся мене приймати. Скажу чесно, Заславський просто вимагав у мене хабара, але в мене немає такої змоги.

На думку мера, все значно простіше: засновників «ТЕЦ», харків’ян Ганну Бочкову і Олександра Лебеденка, проблеми кіровоградського підприємства не хвилюють.

– Я знайшов одного із засновників, – повідомив Володимир Пузаков. – Він мені сказав, що вони зараз взагалі не в Україні. Шарлатани прийшли у місто і пробують нажитися на людях. Сьогодні вже стоїть питання про повернення «ТЕЦ» у комунальну власність міста.

На думку Віктора Кухаренка, тимчасовим варіантом міг би стати перехід підприємства з газу на мазут. Технологічно, за словами Клокова, це можливо. Однак придбати мазут поки не вдається через те, що черги на його поставки на Кременчуцькому нафтопереробному заводі (НПЗ) розписані на місяць наперед. Позачергова ж купівля автоматично означає стовідсоткову передоплату.

Поки засновники «ТЕЦ» «шукають паливо» десь за кордоном, Ростислав Клоков намагається домовитися з вітчизняними НПЗ. Однак чи вдасться йому вирішити це питання за два – три дні (мазут перед використанням треба ще кілька діб прогрівати), не ясно. Перспектива відключення «Теплоенерегоцентраллю» своїх споживачів (понад 8 тисяч квартир) від опалення – цілком реальна.

ДП «Кіровоградтепло» планує отримати від споживачів близько 250 тисяч гривень до 12 січня. Крім того, підприємство має 500 тисяч овердрафту в одному з банків і, запевнив його представник, спробує одержати ще стільки ж. Понад мільйон гривень «Кіровоградтеплу» заплатить міська рада – борги бюджетних установ.

Перед можливим відключенням ДП «Кіровоградтепло» матиме кілька мільйонів гривень – але менше суми боргу за спожитий газ.

За прогнозом директора департаменту ЖКГ Віктора Кухаренка, Кіровоград має всі шанси повторити долю Алчевська. Міська влада звернеться до правоохоронних органів та СБУ із проханням не допустити відключення кіровоградських тепловиків від газу, але чи матиме це звернення якийсь сенс, крім своєрідної перестраховки (ну, ми ж, мовляв, не мовчали), невідомо. Ще з 3 жовтня 2008 року діє Указ Президента Віктора Ющенка № 905, згідно якого газопостачальникам забороняється надавати газ «суб’єктам господарювання, які виробляють теплову енергію, до повного погашення заборгованості за спожитий цими підприємствами протягом опалювального сезону 2007 – 2008 років природний газ і послуг з його транспортування та постачання».

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus