КРОПИВНИЦЬКИЙ

Збіднення урану (оновлено)

0

Збіднення урану (оновлено)

Розширення видобутку уранової руди на Новокостянтинівському родовищі призупинилося. Дирекція шахти і будівельна організація обвинувачують одне одного.

28 серпня 2008 року в присутності Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на Новокостянтинівському родовищі уранових руд у Кіровоградській області було піднято на поверхню перші тонни уранової руди.

За повідомленням прес-служби Міністерства палива та енергетики, Юлія Тимошенко та члени Уряду разом з Міністром палива та енергетики Юрієм Проданом привітали колектив державного підприємства «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд» з добрим почином гірничо-капітальних робіт.

«Можна твердо заявити, що завдання Уряду з початку гірничо-капітальних робіт в період будівництва підприємства у 2008 році виконуються у повному обсязі. Підняття на поверхню перших тонн попутної уранової руди є запорукою того, що у 2015 році Новокостянтинівське родовище вийде на свою проектну потужність», − відзначили у прес-службі.

У листопаді у деяких ЗМІ з’явилася інформація, що роботи з розширення видобутку уранової руди на Новокостянтинівському родовищі згорнуті. Повністю зупинені роботи з будівництва гірничо-видобувних комплексів ВАТ «Кіровоградське БМУ №5».

Причиною цього БМУ №5 називає те, що Державне підприємство «Дирекція підприємства з видобутку уранових руд Новокостянтинівського родовища» не розрахувалося з підрядником за виконані роботи у серпні 2008 року.

Як стало відомо «Кіровоград.proUA.com» з власних джерел, дирекція шахти стверджує, що шахта заплатила підряднику − БМУ №5 − 13,6 мільйона гривень авансу, але не отримала звіту про виконані роботи.

«БМУ №5 звіту не надало і кошти не повернуло. Натомість вони виконали роботи на кількох об’єктах, під які авансування не було», − відзначив співрозмовник «Кіровоград.proUA.com».
 

Довідка. Новокостянтинівське родовище уранових руд є одним із найбільших у світі та найбільшим у Європі.

За обсягами запасів урану Україна посідає шосте місце у світі та володіє 8% від загального запасу цієї продукції.

Рівень видобутку урану у порівнянні зі світовим – 2% від видобутку в світі.

При введенні в експлуатацію Новокостянтинівської шахти та виведенні її на проектну потужність мінпаливенерго планує вийти на рівень видобутку урану в Україні у розмірі 10% світового рівня.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

Архів

kirovograd.comments.ua

block2

kirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus